Jak wyłączyć dziennik zdarzeń

System operacyjny Windows stale monitoruje wszystkie procesy zachodzące w systemie wydarzeniami, zapisywania ich w pliku dziennika. Informacje te mogą pomóc w konfiguracji systemu, wykrycia przyczyn występujących awarii. Niemniej jednak, użytkownicy nigdy nie zaglądają w logi, więc na ich komputerach dziennik zdarzeń może być wyłączony.

Jak wyłączyć dziennik zdarzeń

Instrukcja

1
Aby wyłączyć dziennik zdarzeń, należy wyłączyć odpowiednią usługę. Jeśli pracujesz w systemie Windows XP, przejdź do: „Start” – „Panel sterowania” – „narzędzia Administracyjne” – „Usługi”. Znajdź usługę Dziennik zdarzeń (Event log), otwórz okno, klikając myszką w odpowiednim wierszu. Zatrzymanie tej usługi jest zabronione, ale można zmienić typ uruchomienia, wybierając opcję „Wył.”. Przy następnym uruchomieniu komputera dziennik zdarzeń nie zostanie uruchomiony.
2
W systemie operacyjnym Windows 7 dziennik zdarzeń wyłącza się dokładnie tak samo – znajdź w Panelu sterowania narzędzia Administracyjne” – „Usługi”, a następnie zmień typ uruchomienia serwisu na „Wył.”. Dziennik zdarzeń będzie działać do pierwszego restartu systemu.
3
W większości przypadków użytkownicy mogą wyłączyć niektóre usługi w celu poprawy wydajności i poprawy jego bezpieczeństwa. Domyślnie w SYSTEMIE operacyjnym z rodziny Windows uruchomione wiele usług, nie żądaną zwykły użytkownik, należy je wyłączyć. Na przykład, jeśli nie zamierzasz korzystać z pomocy zdalnej, należy wyłączyć usługę „Terminal”. Jeśli nie chcesz, aby ktoś edytować rejestr systemu komputera, należy wyłączyć usługę rejestr Zdalny”.
4
Jeśli nie zsynchronizujesz czas systemowy komputera z serwerem dokładny czas, należy odłączyć „Usługę czas”. Nie korzystasz z wi-fi – wyłącz usługę „konfiguracja zerowej sieci Bezprzewodowej”. Samodzielnie dbają o utrzymanie aktualne antywirusowych baz danych i nie potrzebujesz przypomnienia – wyłącz „Centrum zabezpieczeń”.
5
W tym przypadku, jeśli nie zamierzasz używać komputera jako serwera i dawać innym użytkownikom dostęp do swoich folderów i plików, wyłącz usługę „Serwer”. Nie chcesz się logować w imieniu innego użytkownika – wyłącz „logowanie Pomocnicze”. Wyłączając wszystkie te usługi można zwiększyć szybkość pracy komputera i zwiększyć bezpieczeństwo podczas pracy w sieci.
logo
Kategoria:
Bezpieczeństwo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.