Jak usunąć wyskakujące strony

W miarę rozprzestrzeniania się internetu pojawia się coraz więcej przeglądarek, które zapewniają wygodną pracę ze światową siecią. Przeglądarki mają wiele ustawień, za pomocą których użytkownik może zapewnić sobie maksymalny komfort podczas pracy przy komputerze.

Jak usunąć wyskakujące strony

Instrukcja

1
Oprócz licznych zalet, dostęp do internetu ma pewne wady, z których najważniejszym jest ryzyko zainfekowania komputera wirusami i trojanami. Przypadkowo pobrane niepożądane programy mogą znacznie utrudnić pracę przy komputerze, a niektóre nawet otworzyć swoje dane osobowe dla oszustów. Aby temu zapobiec, najpierw zainstaluj dobry program antywirusowy. Należy również zabezpieczyć, blokując wszystkie niechciane pop up, ponieważ oprócz reklamy mogą zawierać treści obsceniczne informacje lub nawet wirusa.
2
Ustawienia pracy z wyskakującymi oknami znajdują się w każdej przeglądarce. Jeśli korzystasz z przeglądarką Opera, otwórz menu główne przeglądarki. Znajdź w nim opcję „ustawienia Ogólne” i kliknij na niego myszką. Można to zrobić za pomocą kombinacji klawiszy Ctrl + F12. W oknie ustawienia kliknij kartę Ogólne. W funkcji tej karty będzie pytanie „Określ, jak postępować z wyskakującymi oknami”. Klikając na wiersz poniżej, możesz ustawić własne ustawienia: „Przyjmować”, „Brać w tle”, „Zablokować niechcianą”, „Nie brać”. Aby zapewnić bezpieczeństwo komputera i po prostu dla wygody pracy z przeglądarki należy wybrać pozycje Zablokować niechcianą lub Nie brać. Teraz przeglądarka będzie automatycznie odrzucać pop up okna i nic nie będzie odwracać uwagi od pracy. Zapisz zmiany, klikając OK.
3
Jeśli wolisz przeglądarki Mozilla Firefox, kliknij na przycisk „Menu”, która znajduje się na pasku narzędzi, tj. w górnej części otwartego okna przeglądarki. W oknie „Menu” wybierz pole „Ustawienia”, a w „Ustawienia” – zakładka „Zawartość”. Należy umieścić znacznik wyboru obok polecenia „Zablokować niechcianą okna”, jeśli chcesz uniemożliwić ich otwarcie. Jeśli używasz stron, którym ufasz, i których wyskakujące okna mogą być potrzebne, kliknij na przycisk „Wyjątki” w pasku ustawień okien pop-up. Tutaj możesz wpisać adres strony, dla której zezwala na otwieranie wyskakujących okien. Kliknij „Zastosuj” i OK, aby potwierdzić swoje działania.
Porada
Jeśli okienko nie pojawiło się w oknie przeglądarki na komputerze, najprawdopodobniej złapałeś wirusa. Koniecznie zrób pełne skanowanie wszystkich dysków systemowych za pomocą programu antywirusowego i usunąć szkodliwe programy, jeśli udało się je wykryć. W przeciwnym razie trzeba będzie pomoc specjalisty.

logo
Kategoria:
Bezpieczeństwo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.