Jak stworzyć czarną listę stron

Czasami występuje konieczność uiszczenia jakiejkolwiek strony do czarnej listy. Głównym powodem tego – ogrodzenie swojego dziecka od oglądania niechcianych zasobów. A w tym może pomóc „kontrola Rodzicielska” w „Panelu sterowania”.

Jak stworzyć czarną listę stron

Instrukcja

1
Istnieje funkcja na komputerze, aby dziecko w internecie odwiedzał tylko dobre strony internetowe i nie zaglądałem na zasoby, które są przeznaczone dla dorosłych. Z pomocą „kontroli Rodzicielskiej” można nie tylko ślizgać się witryny na czarnej liście, ale i ograniczać częstotliwość korzystania z komputera przez dziecko, a także lista gier i programów, z których można korzystać.
2
Dla ustawienia kontroli Rodzicielskiej” przejdź do głównego menu systemu operacyjnego „Start”. Wybierz „Panel sterowania”, a następnie w sekcji o nazwie „Konta użytkowników”. Kliknij tam na „Ustawić kontrolę rodzicielską dla wszystkich użytkowników”. Po tym komputer będzie wymagać uprawnień administratora systemu. Wtedy ty lub dodaj hasło, lub prześlij potwierdzenie. Jeśli wszystko jest w porządku, możesz zacząć konfigurować ustawienia, niezbędne do kontroli rodzicielskiej. Wybierz konto użytkownika, dla którego będą wykonywać ustawienia. Jeśli u dziecka jeszcze nie ma, załóż je i używać w stosunku do niej kontrola rodzicielska. W rubryce „kontrola Rodzicielska” wybrać opcję pod nazwą „Włącz”. Użyj bieżących ustawień. Po tym, można zmienić ustawienia. Tam utworzyć czarną listę stron.
3
Dziecko, korzystając z komputera, można spróbować odwiedzić te miejsca, w których warto opcja ograniczenia. U niego będzie miał możliwość wysłania wniosku rodziców (na ich konto), aby otworzyli mu dostęp. A rodzice, z kolei, mogą zdecydować, czy dać mu zezwolenie lub pozostawić bez zmian limit na odwiedzenie miejsc, znajdujących się na czarnej liście.
4
Należy pamiętać, że nazwy partycji itp. w każdym systemie operacyjnym różny. Należy uważać, aby dziecko nie dowiedzieć się, jak zmienić ustawienia kontroli Rodzicielskiej”.
logo
Kategoria:
Bezpieczeństwo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.