Jak usunąć hasło z przeglądarki

Przeglądarki mają możliwość zapisywania loginów i haseł użytkownika z różnych zasobów internetowych. Jest to dość wygodne, jeśli korzystasz z wielu usług, na których stale wymaga logowania. Jednak w przypadku, jeżeli na komputerze działają obce, niepożądane zapewnić im możliwość dostępu do informacji. W związku z tym należy wiedzieć, jak usunąć hasło z przeglądarki.

Jak usunąć hasło z przeglądarki

Trzeba

  • – przeglądarka.

Instrukcja

1
Uruchom przeglądarkę Microsoft Internet Explorer. Przejdź do menu „Narzędzia” i wybierz „opcje internetowe”. Pojawi się okno, w którym należy otworzyć zakładkę „spis Treści”. Następnie przejdź do zakładki „Formularze”, a następnie kliknij na przycisk „Ustawienia”. Pojawi się okno o nazwie „Użyć wypełnienie dla”, w którym chcesz usunąć znacznik wyboru obok napisów „Formy” i „Nazwy użytkowników i hasła w formularzach”. Kliknij przycisk „Ok”, aby zapisać ustawienia. W wyniku funkcja automatycznego zapisywania haseł zostanie wyłączona. Po tym, przejdź na zakładkę „Ogólne” i otwórz historię przeglądania. Wskaż wszystkie informacje, a następnie kliknij przycisk „Usuń”. Po tym, przejdź do zakładki „Hasła” i „dane formularzy”, a także usunąć wszystkie dane.
2
Otwórz menu „Narzędzia” przeglądarki internetowej Opera. Przejdź do sekcji „Ustawienia” i kliknij na zakładkę „Buława”. Tutaj jest funkcja automatycznego zapisywania haseł. Jeśli chcesz ją wyłączyć, to usuń zaznaczenie obok napisu „Laska zapamiętywania haseł”. Kliknij przycisk „Ok”, aby zapisać zmiany. Po tym przejdź do sekcji „Hasła” i przejdź do witryny, dla której chcesz usunąć wszystkie zapisane dane. Kliknij przycisk „Usuń”.
3
Przejdź do ustawień przeglądarki internetowej Mozilla Firefox i wybierz sekcję „Prywatność”. Otwórz blok opowieści, w którym wybierz opcję „Nie zapamiętać historię”. Po tym przejdź do sekcji „Informacje o stronie”, kliknij zakładkę „Zabezpieczenia” i kliknij przycisk „Wyświetl zapisane hasła”. Wybierz na wyświetlonej listy żądaną loginy i kliknij przycisk „Usuń”.
4
Kliknij na zdjęcie klucza w przeglądarce Google Chrome. Przejdź do „Ustawienia” – „Ustawienia” i wybierz opcję „Prywatne rzeczy”. Zaznacz pole wyboru obok napisu „Nie zapisuj hasła”, a następnie kliknij na przycisk „Zarządzaj zapisanymi hasłami”. Zaznacz strony, które chcesz usunąć hasło, a następnie kliknij na zdjęcie krzyżyka.
logo
Kategoria:
Bezpieczeństwo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.