Jak usunąć historię z przeglądarki

Korzystając z internetu, warto wiedzieć, że w każdej przeglądarce wszystkie przeczytane strony są zapisywane w pamięci stałej komputera. Historia przeglądania stron w przeglądarkach nosi tytuł „Dziennik”. Aby nieograniczone przeglądanie stron nie „strzelił” pamięć komputera nadmiaru informacji, pojemność też może być. W razie potrzeby, np. w celu zwolnienia pamięci na dyskach w przypadku jej braku, magazyn można nawet usunąć.

Jak usunąć historię z przeglądarki

Instrukcja

1
W przeglądarce Mozilla Firefox w „Dzienniku” można zalogować się przez górne menu, przeglądać strony wizyty na „Dziś”, „Wczoraj” i ostatnich siedmiu dni, w razie potrzeby usunąć je częściowo lub w całości alokacji i klawiszem klawiatury Delete. Zaznaczenie internet zwiedzania (stron) odbywa się tak samo, jak i zaznaczanie plików w Eksploratorze: trzymając wciśnięty klawisz Shift lub Ctrl.
2
Maksymalne oczyszczenie pamięci dyskowej komputera od wszelkich „śladów” internetu odbywa się poprzez menu przeglądarki według następującego algorytmu : „Narzędzia” -> „Ustawienia” -> „Prywatność” -> „Wyczyść ostatnią historię”, następnie należy zaznaczyć pole wyboru przy punktach: „Historię przeglądania i pliki do pobrania”, „Magazyn form i wyszukiwania”, „Cash” i nacisnąć klawisz „Wyczyść teraz”.
3
W przeglądarce Internet Explorer, czyszczenie dziennika i innych informacji, który występuje podczas korzystania z przeglądarki, odbywa się za pośrednictwem karty menu „Narzędzia” -> „opcje internetowe” -> „opcje internetowe” -> zakładka „Ogólne”. W sekcji „Historia przeglądania” kliknij przycisk „Usuń” w oknie dialogowym Usuwanie historii przeglądania” należy umieścić znacznik wyboru obok odpowiednich pozycji w celu usunięcia istotnych informacji, oprócz „Dziennika”, to mogą być punkty „Tymczasowe pliki internetowe”, „pliki Cookie” i nacisnąć klawisz „Usuń”.
4
Sposób usuwania zapisanych stron (czasopismo) bez korzystania z menu przeglądarki. Zazwyczaj pliki zawierające odwiedzin strony są przechowywane na dysku systemowym komputera (zazwyczaj takim dyskiem jest dysk) w folderze z własną nazwą i standardowych pozycji.. Tak, korzystania z systemu operacyjnego Windows XP, są one przechowywane w katalogu C:Documents and SettingsИмя пользователяLocal SettingsTemporary Internetо Files.
5
W systemie Windows Vista lub Windows 7, aby usunąć Dziennika bez korzystania z menu przeglądarki będzie w następujący sposób: należy wejść w „Start” -> „Panel sterowania” -> „Sieć i internet” -> „opcje internetowe” i w zakładce „Ogólne” w sekcji „Historia przeglądania” kliknij „Usuń pliki” -> „Usuń wszystkie” -> „Tak” -> „OK”.
logo
Article Categories:
Bezpieczeństwo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *