Jak usunąć niepotrzebną stronę

Dla zachowania integralności swojego prywatnego życia czasami chcesz usunąć wszystkie lub część stron internetowych, które policjanci przez użytkownika w określonym przedziale czasu. Ponadto, usunięcie z pamięci stron internetowych oczyści część zajętej pamięci, co pozwoli przyspieszyć pracę komputera.

Jak usunąć niepotrzebną stronę

Instrukcja

1
Aby usunąć kilka lub wszystkie strony internetowe, nic skomplikowanego robić nie trzeba. Jest tylko małe różnice w samych przeglądarkach internetowych, z powodu których kolejność działań będzie się trochę różnić.
2
Aby usunąć stron internetowych w programie Internet Explorer z menu głównego przejdź do sekcji „Narzędzia”, w którym wybierz „opcje internetowe”. W „Właściwościach” otwórz „Dziennik”, zakładkę „Ogólne”. Gdy pojawi się pasek o potwierdzenie usunięcia, kliknij przycisk „Tak”. Oprócz tego, w rubryce „Tymczasowe pliki internetowe” oraz wybrać „Usuń pliki” i zaznaczyć frazę „Usuń całą zawartość offline” w wyświetleniu monitu, a następnie kliknij przycisk OK.
3
Do usuwania stron w przeglądarce Mozilla Firefox w menu głównym przejdź do sekcji „Narzędzia”, a z niego – w części „Ustawienia”. W tym podkluczu w „Historii” kliknij na zakładkę „Prywatność”, a następnie opcję „Wyczyść ostatnią historię” lub „Usunąć pojedyncze strony”. Po wybraniu strony lub usuwając wszystkie odwiedzenia stron internetowych, należy nacisnąć przycisk „Wyczyść teraz”, po czym część plików lub wszystkie znikną z pamięci.
4
Do pracy z Google Chrome trzeba kliknąć na zdjęcie klucza z góry, w prawym rogu okna przeglądarki. Wtedy otworzy się menu, w którym należy wybrać sekcję „Ustawienia”, a w nim „Zaawansowane”. W tym temacie można usunąć informacje o przeglądanych stronach – zarówno całe, jak i częściowo.
Należy zwrócić uwagę
Historia stron internetowych, które zostały otwarte z określonego komputera za konkretny okres czasu – na ogół dość przydatna rzecz. Za pomocą tej funkcji można szybko otworzyć te strony, informacje, o których interesuje cię najbardziej, a przy tym adres zapamiętywać i wpisywać ręcznie nie trzeba. Z jej pomocą łatwo znaleźć żądany plik, który otwierał się na komputerze jakiś czas temu. Jednak przy wszystkich swoich zaletach, niektóre strony internetowe w pamięci komputera mogą z tej opcji się znane opinii publicznej, co w pewnym stopniu może zaszkodzić, szczególnie jeśli te strony otwierały się z ekranu komputera, do którego dostęp mają grupy osób.

logo
Article Categories:
Bezpieczeństwo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *