Jak otworzyć stronę przez proxy

Potrzeba, aby otworzyć stronę przez proxy-serwer występuje w przypadku, jeśli użytkownik zablokowany przez ai-pi lub mu się nie chce zostawiać na stronie informacje na temat swojego prawdziwego adresu ip. Aby korzystanie z serwisu pozostaje anonimowy, należy znaleźć odpowiedni serwer proxy i poprawnie skonfigurować przeglądarkę.

Jak otworzyć stronę przez proxy

Instrukcja

1
Podczas pracy za pośrednictwem serwera proxy najtrudniejszym punktem okazuje wyszukiwanie jakości serwera proxy. Większość z tych, które znajdują się w publicznych listach, „żyją” nie więcej niż kilka godzin. Wiele działają zbyt wolno, co wpływa na szybkość ładowania stron.
2
Znajdź w sieci listy serwerów proxy. Jeden z najlepszych zasobów tego tematu znajduje się tutaj: http://spys.ru/proxies/ Listy są stale aktualizowane, jest to usługa weryfikacji serwera na działanie. W kolumnie „Oma” zaznaczono, czy zapewniają proxy anonimowość. Kolumna „Врм” pokazuje czas reakcji – im mniej, tym lepiej. Możesz wybrać kraj, w którym znajduje się serwer.
3
Wybierając i sprawdzając serwer proxy, należy skonfigurować przeglądarkę do pracy z nim. Jeśli korzystasz z programu Internet Explorer, przejdź do menu „Narzędzia”, wybierz „opcje internetowe – połączenia”. Kliknij przycisk „Ustawienia”. W wyświetlonym oknie wybierz opcję „Użyj serwera proxy”. Wprowadź dane serwera proxy adres i port używany.
4
Podczas pracy w przeglądarce Mozilla Firefox w menu „Narzędzia”, wybierz „Ustawienia – Zaawansowane – Sieć”. W sekcji Ustawienia parametrów połączenia Firefox z Internetem” kliknij przycisk „Konfiguruj”. Zaznacz opcję „Ręczna konfiguracja serwerów proxy”, wprowadź adres i numer portu. Zapisz zmiany.
5
Do pracy z proxy w przeglądarce Opera kliknij menu „Narzędzia”, wybierz „Ustawienia – Zaawansowane – Sieć”. Kliknij myszką przycisk „serwery Proxy”. Zaznacz używane typy połączeń i zapisz w tych polach dane proxy-serwera – adres i port. Kliknij „OK”.
6
Tak jak publiczne serwery proxy działają zazwyczaj bardzo długo ze względu na dużą liczbę chętnych z nich skorzystać, jest na to sposób samodzielnego wyszukiwania proxy za pomocą specjalnych programów. Można je podzielić na dwa rodzaje: pierwsze zbierają w sieci publiczne listy proxy i sprawdzają ich na działanie. Z pomocą innych można samodzielnie skanować zakresy adresów ip dla wyszukiwania proxy dla używanych portów. Wszystkie te programy można znaleźć w internecie.
logo
Kategoria:
Bezpieczeństwo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.