Jak wyłączyć okienko

Nie zważając na ciągłe doskonalenie produktów antywirusowych i dodawanie ich do bazy danych nowych rekordów, niektóre wirusy i złośliwe oprogramowanie są w stanie przeniknąć do komputera. Jeśli chodzi o oknach reklamowych, które pojawiają się na wierzchu wszystkich innych okien w systemie, utrudniania pracy KOMPUTERA, należy jak najszybciej usunąć powodujące ich wygląd pliki.

Jak wyłączyć okienko

Trzeba

  • – przeglądarka internetowa;
  • – program Dr. Web CureIt.

Instrukcja

1
Istnieje kilka sposobów radzenia sobie z wyskakującymi oknami, wywołanymi działaniem wirusa. Najpierw spróbuj rozwiązać problem z pomocą freeware-programy Dr.Web CureIt. Można ją pobrać z oficjalnej strony internetowej producentów oprogramowania antywirusowego Dr. Web.
2
Pobierając na swój komputer, instalując aplikację, uruchom go. Skanowanie systemu w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania rozpocznie się automatycznie. I tak powinno być, bo wiele wirusowe banery próbują uniemożliwić uruchomienie aplikacji tego typu. Należy również pamiętać, że uruchomienie CureIt nie należy w bezpiecznym, a w normalnym trybie pracy SYSTEMU Windows.
3
Jeśli wirusa nie stwierdzono, więc trzeba podnieść kod wyłączyć irytujące pop-up. Wyloguj się do internetu z telefonu lub innego komputera. Wpisz w pasku adresu przeglądarki http://support.kaspersky.ru/viruses/deblocker lub http://sms.kaspersky.ru.
4
Następnie wprowadź numer telefonu lub rachunku, wskazanego w tekście banner, po czym kliknij na przycisk „Pobierz kod”. Ci przedstawić kilka kodów – spróbuj wprowadzać je jeden po drugim, aż znajdziesz odpowiedni. Jeśli odpowiedniego kodu wśród przedstawionych nie okazało się, spróbuj go znaleźć, klikając na linki http://www.esetnod32.ru/.support/winlock albo http://www.drweb.com/unlocker/index.
5
Jeśli, mimo wszystkich wysiłków, aby usunąć baner nie możesz, spróbuj znaleźć pliki wirusa na własną rękę. Aby to zrobić, uruchom SYSTEM w trybie awaryjnym – to wirusowa okno wyszukiwania nie zaszkodzi. Do tego podczas ponownego uruchamiania KOMPUTERA naciśnij klawisz F8. Gdy system Windows uruchomi się, znajdź na dysku systemowym folderze system32 w katalogu Windows.
6
Zlokalizuj, a następnie usuń wszystkie pliki, które mają rozszerzenie dll i nazwisko, оканчивающееся na lib, np. partlib.dll, hostlib.dll itp. Usuwając wszystkie odpowiednie pod opis pliki, uruchom ponownie komputer i wybierz normalny tryb ładowania SYSTEMU operacyjnego. Następnie przesuń pełne skanowanie komputera w poszukiwaniu wirusów.
logo
Kategoria:
Bezpieczeństwo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.