Jak wykroić bolero

Krótka bluza-bolerko ozdobić strój i sprawi, że bardziej kobiecy garnitur. Taki ciuch pozwala niewielkim kosztem urozmaicić garderobę, ponieważ zamiast jednego kroju masz dwa. Do wieczorowej lub ślubnej sukni bardziej pasuje bolerko z tej samej tkaniny. Na lato można uszyć krótką bluzkę neutralny kolor, który pasuje do każdego ubrania.

Jak wykroić bolero

Trzeba

  • – wzór bluzki lub жакета
  • – миллиметровка:
  • – linijka,
  • – ołówek.

Instrukcja

1
Wzór bolerka zrób w oparciu o wzory bluzki lub wąskiego приталенного жакета. Najlepiej raz zbudować lub nawet zamówić podstawowy wzór, według którego można by wyciąć dowolne ubrania. Ale można znaleźć coś odpowiedniego w czasopismach lub w internecie. Dla bolerko potrzebne wzory, półki, plecy i rękawy.
2
Przetłumacz części podstawowej wzory na миллиметровку. Określ długość rękawa. Może on być długi, trzy czwarte lub do łokcia. Są bolerko z krótkim rękawem, a nawet po prostu z wydłużonym ramieniem. Znajdź środek оката i przesuń po niej linię pionową. Odłóż na niej długość rękawa. Do otrzymanej punktu przesuń palcem w obie strony normalne aż do skrzyżowania z bocznych krawędzi. Jeśli masz zamiar robić rękaw z falbanką lub воланом, zmniejsz jego długość na szerokość więcej szczegółów.
3
Zdecyduj, jakiej długości będzie twoja bluzka. Zdjąć miarkę długości produktu. Najlepiej to zrobić na kręgosłup, od odcinka szyjnego kręgosłupa przed planowanym dołu bolerko. Odłóż uzyskanych miarkę na wzór oparcia na tylnym szwie. Za otrzymaną punkt przesuń prostopadła do skrzyżowania z bocznym szwem. Zmierz odległość od spodu pachy do tego skrzyżowania. Dokładnie taką samą odległość odstawić na boczny szwu półki i też przesuń prostopadła do skrzyżowania z drugim długim cięcia.
4
Zastanów się, jak udekorować środek forehand. Podstawowe wzór odbywa się pod zamek lub pod os szew. Krawędzie półek bolerko mogą różnić się dość powszechnie, można je zrobić nawiasami. Najlepiej wstępnie narysować szkic. Na linii zapięcia narysuj linię pożądanego kształtu.
5
Dół też można zmienić w różny sposób. Najprościej zostawić jego bezpośrednim. Ale możliwe są wypukłe i wklęsłe łuku. Znajdź najlepszą wypukłą lub wklęsłą punkt przyszłości obwodu na wzór półki. Połącz jej gładkiej krzywej z dolnymi punktami bocznego szwu i zapięcia. To samo zrób na wzór oparcia. Tylko należy pamiętać, że oparcie zwykle kryje zgięcia tkaniny. Odpowiednio, wypukła lub wklęsła punkt będzie leżał na przekroju tylnego szwu lub jego kontynuacji.
logo
Article Categories:
Rękodzieło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *