Jak wyczyścić arp-cache

W TCP/IP połączenia decydującą rolę odgrywa ARP (protokół ustalenia adresu). Dlatego, jeśli pojawiły się jakieś problemy podczas ładowania niektórych stron internetowych lub brak pingów adresów IP, wtedy spróbuj wyczyścić arp-cache. Warto zauważyć, że procedura ta jest wykonywana tylko z wiersza poleceń.

Jak wyczyścić arp-cache

Instrukcja

1
Najpierw należy wywołać z wiersza poleceń, otwierając menu „Start” (Start). W pasku wyszukiwania wpisz „cmd”, ale bez cudzysłowu, i nie naciskaj klawisz Enter. Zamiast tego, należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na link „cmd.exe” i wybrać wiersz „Uruchom jako administrator” (lub Run as Administrator). Teraz należy potwierdzić wykonanie procesu w oknie o nazwie „Kontrola konta użytkownika”. Po tym pojawi się wiersz poleceń. Przy okazji, jeśli w „Rozruchu” jest już zamocowany jej ikonę, to nie musisz korzystać z wyszukiwarki.
2
Dalej do roboty polecenia arp -a”. Z jej pomocą zostanie wyświetlona lista wszystkich zapisanych na urządzeniu ARP. Jednak opcja-a nie jest jedyną, ponieważ zespół arp są obsługiwane i inne przełączniki. Na przykład, -d, pozwala usunąć adres IP. Dzięki -d-a może usunąć wszystkie rekordy z tabeli ARP. Opcja-s, wręcz przeciwnie, dodaje rekordy do tabeli.
3
Aby całkowicie usunąć ARP-cache w SYSTEMIE Windows 2000/XP/Vista/7, należy nacisnąć przycisk „Start”, następnie „Uruchom”. W wyświetlonym polu wpisz polecenie netsh interface ip delete arpcache. W celu zakończenia operacji kliknij przycisk Ok.
4
Na wszelki wypadek sprawdź, czy dobrze przeszedł zabieg czyszczenia. Aby to zrobić, wykonaj polecenie arp -a. Jeśli bufor nie był czyszczony, to przyczyna może być w błędzie systemu operacyjnego. Taki błąd może wystąpić podczas aktywacji usługi Routing i dostęp zdalny”.
5
Aby rozwiązać problem, należy zalogować się do panelu sterowania, w zakładce „System i zabezpieczenia”, wybierz „narzędzia Administracyjne”. Następnie uruchom aplikację „Zarządzanie komputerem” i dwukrotnie przejdź do zakładki „Usługi”. Kliknij na opcję „Routing i dostęp zdalny, a następnie w wyświetlonym menu uruchomić opcję „Wyłączone”. Jak tylko wykonać wszystkie niezbędne czynności, spróbuj wyczyścić arp-cache.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.