Jak połączyć dwa przełącznika

Często, gdy tworzony jest duża sieć lokalna, trzeba łączyć wiele różnych urządzeń. Kable z bezpośrednim обжимом zaleca się używać do bezpośredniego połączenia sieciowego sprzętu.

Jak połączyć dwa przełącznika

Instrukcja

1
Na początek zaopatrz się w kabel sieciowy do wymaganej długości. Należy stosować kable formatu RJ45 z LAN-złączkami do połączenia свитчей. Jeśli przewody będziecie zaciskać samodzielnie, należy użyć metody bezpośredniego zaciskania, tak jak reverse (cross, cross-over) stosuje się często do tego, aby połączyć dwa komputery ze sobą.
2
W każdym sieciowym koncentratora zwolnić jeden LAN-porto. Jeśli korzystasz z urządzenia z automatycznym strojeniem, kanały mogą być dowolne. Lepiej nie używać portu LAN1 podczas pracy z konfigurowalny свитчем.
3
Do obu urządzeń podłącz kabel sieciowy. Uruchom ponownie oba свитча, jeśli wskaźnik nie był intensywnie migać. Teraz wszystkie urządzenia, które są podłączone do centrów danych, to część jednej sieci lokalnej.
4
W przypadku, gdy koncentratory sieciowe są podłączone do routera lub innych podobnych urządzeń, upewnij się, że „o-ring”, oznacza to brak połączenia. Rzecz w tym, że specjaliści kategorycznie nie polecam łączyć w pary między sobą trzy sieciowych koncentratora. Bo to doprowadzi do tego, że urządzenia te przestaną działać poprawnie.
5
A jeśli odkryli „o-ring” połączenie, po prostu wyjmij i ponownie włóż czyli przełączniki. W ten sposób należy wykonać nowe połączenia, aby do siebie urządzenia sieciowe nie były podłączone na raz wieloma kanałami.
6
Należy unikać stosowania bardzo długich kabli sieciowych. To może doprowadzić do tego, że prędkość transmisji danych przez sieć lokalną spadnie. Nie należy podłączać bezpośrednio do wielu свитчам, będące częścią tej samej sieci lan, laptopy lub komputery stacjonarne.
7
Określ samodzielnie adresy ip wszystkich komputerów, gdy będziesz wykonywać ustawienia sieci za pomocą свитчей. Pamiętaj o tym, że każdy adres ip musi być unikalny.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.