Jak połączyć dwa komputery w sieć przez router

Routery i routery są używane do łączenia kilku urządzeń w sieci lokalnej. Ponadto takie urządzenia sieciowe wykorzystywane do synchronicznego łączenia komputerów z internetem.

Jak połączyć dwa komputery w sieć przez router

Trzeba

  • – Kable sieciowe.

Instrukcja

1
Jeśli chcesz stworzyć domową sieć lokalną, należy poprawnie skonfigurować parametry pracy routera. Podłącz to urządzenia sieciowe do sieci prądu przemiennego. Kup dwa kabli sieciowych bezpośredniego zaciskania. Z ich pomocą połączyć komputery z sieci LAN porty routera. Pamiętaj o tym, że w każdym KOMPUTERZE powinna być wolna karta sieciowa.
2
Włącz router i komputery. Na jednym z komputerów PC uruchom przeglądarkę internetową. Otwórz instrukcję do sprzętu sieciowego i sprawdź standardowy adres IP tego urządzenia. Wpisz wartość w adresie url w polu przeglądarki. Naciśnij klawisz Enter.
3
Po zalogowaniu się w witrynie sieci web interfejs ustawień routera otwórz menu LAN. Wybierz odpowiednie parametry pracy urządzenia. Aktywuj opcje DHCP i Firewall, aby ułatwić dalszą konfigurację komputerów. Zapisz ustawienia. Uruchom ponownie router. Aby to zrobić, kliknij odpowiedni przycisk w menu ustawień lub po prostu odłącz urządzenie od zasilania na jakiś czas.
4
Zresetuj ustawienia kart sieciowych na obu komputerach. Otwórz menu „Start” i wybierz „połączenia Sieciowe”. Przejdź do listy dostępnych połączeń sieciowych. Otwórz właściwości karty sieciowej, która jest połączona z routerem. Zaznacz opcję „Protokół internetowy TCP/IP”.
5
Zaznacz pole wyboru obok opcji „uzyskaj adres IP automatycznie”. Jeśli przez ten router, komputer będzie dostęp do zewnętrznych zasobów, to zaznacz opcję „uzyskaj adres serwera DNS automatycznie”. Kliknij przycisk Ok, aby zapisać ustawienia i zamknąć okno menu. Poczekaj, aż zasilacz otrzyma nowy adres IP.
6
W podobny sposób należy skonfigurować kartę sieciową drugiego komputera. Warto zauważyć, że podczas pracy z systemami Windows Vista i 7 należy zmienić ustawienia protokołu TCP/IPv4.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *