Jak połączyć dwa punkty dostępu

Do tworzenia sieci bezprzewodowej z dużą strefą pokrycia czasami korzystają z wielu punktów dostępu. W takich sytuacjach podjęta łączyć je ze sobą, aby wszystkie urządzenia można uzyskać dostęp do internetu.

Jak połączyć dwa punkty dostępu

Trzeba

  • – Kable sieciowe.

Instrukcja

1
Wybierz sprzęt sieciowy, który będzie bezpośrednio podłączone do internetu. Jeśli masz do czynienia z dwoma Wi-Fi, routery, to wybierz najbardziej wydajne urządzenie. Przez niego odbywać się będą pakiety sieciowe od drugiego punktu, więc ten router musi mieć możliwość przetwarzać dużą ilość informacji.
2
Podłącz do wybranego urządzenia kabel dostawcy. Aby to zrobić, użyj portu Internet (WAN). Teraz połącz z wolnym LAN do portu usb w komputerze stacjonarnym lub laptopie. Otwórz interfejs www routera, przejdź do menu WAN i skonfigurować połączenie z internetem. Ponownie uruchom urządzenie i sprawdź aktywność dostępu do sieci.
3
Weź kabel i podłącz go do portu LAN routera. Drugi koniec skrętki połączyć z portem WAN (Internet) drugi punkt dostępu. W żadnym wypadku nie należy używać kanału LAN dla realizacji tego połączenia.
4
Podłącz do LAN-gniazda drugiego Wi-Fi routera komputer za pomocą kabla sieciowego. Otwórz menu WAN i wybierz żądany tryb pracy urządzenia. W tym przypadku lepiej włączyć funkcję automatycznego uzyskania adresu IP. Podczas konfigurowania dostępu do internetu, wybierz „Bezpośrednie połączenie”. Wprowadź adres serwera DNS. Jego wartość musi być identyczny z wewnętrznego adresu IP pierwszego Wi-Fi routera. Zapisz parametry pracy urządzenia i uruchom go ponownie.
5
Utwórz dwie bezprzewodowe punkty dostępu. Używaj tego samego rodzaju sygnału i bezpieczeństwa. Ustaw identyczne hasła. To pozwala użytkownikom podłączyć do dowolnego routera. Nie należy używać tej samej nazwy sieci bezprzewodowych. Może to utrudnić połączenie z wybranym urządzeniem.
logo
Article Categories:
Serwera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *