Jak skonfigurować dostęp do internetu przez dwie karty sieciowe

Jeśli w jednym z komputerów jest zainstalowana karta sieciowa z kilkoma LAN porty, to można jednocześnie podłączyć oba KOMPUTERY z internetem. W tym celu należy poprawnie skonfigurować ustawienia kart sieciowych.

Jak skonfigurować dostęp do internetu przez dwie karty sieciowe

Trzeba

  • – patch cord;
  • – karty sieciowe.

Instrukcja

1
Kup kabel sieciowy odwróconej zaciskania. Podczas pracy z nowoczesnymi kartami sieciowymi można użyć praktycznie dowolnego formatu przewodu sieci LAN, ale to jest cross-over polecany do bezpośredniego połączenia dwóch komputerów. Podłącz złącza tego kabla do laczacych różnych komputerów.
2
Włącz pierwszy komputer i poczekaj na załadowanie systemu operacyjnego. Przejdź do listy aktywnych połączeń sieciowych. Dostęp do tej opcji można uzyskać poprzez menu „Start” lub z centrum sieci i udostępniania.
3
Znajdź ikonę połączenia z drugim komputerem i otwórz właściwości połączenia. Zaznacz lewym przyciskiem myszy pozycję „Protokół internetowy TCP/IP”. Kliknij przycisk „Ustawienia”, aby otworzyć okno menu ustawień.
4
Znajdź pole „adres IP” i wpisz w niego wartość stałego adresu tej karty sieciowej, na przykład 48.69.34.1. Kliknij przycisk „Zastosuj” i poczekaj na aktualizacje ustawień sieci. Kliknij przycisk Ok, aby zamknąć menu.
5
Otwórz menu ustawień połączenia z internetem. Wybierz podmenu „Dostęp”. Włącz korzystanie z tego połączenia do wszystkich komputerów wchodzących w skład twojej domowej sieci lokalnej. Zapisz ustawienia.
6
Włącz drugi komputer i przejdź do listy połączeń sieciowych. Otwórz okno menu ustawień karty sieciowej, jak to opisano w trzecim kroku. Wprowadź statyczny adres IP, którego wartość będzie równa 48.69.34.X.
7
Naciśnij dwa razy klawisz Tab i wpisz w polu „brama domyślna” liczby 48.69.34.1 (adres IP pierwszego komputera). Kliknij przycisk „Zastosuj” i poczekaj, aż zostaną zastosowane nowe ustawienia połączenia sieciowego.
8
Sprawdź możliwość podłączenia do internetu-serwery z drugiego KOMPUTERA. Pamiętaj o tym, że synchroniczny dostęp do internetu może odbywać się tylko wtedy, gdy pierwszy komputer jest włączony.
Porada
Czasami podczas konfigurowania drugiego komputera, należy wypełnić pole „Preferowany serwer DNS”, wpisując jego adres IP pierwszego KOMPUTERA.

logo
Kategoria:
Serwera

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.