Jak skonfigurować dostęp do internetu Мегалайн

Połączenie z internetem przez stacjonarny linię telefoniczną odbywa się przy pomocy specjalnych DSL, modemów. Konfiguracja parametrów pracy tych urządzeń w pełni zależy od wybranego dostawcy.

Jak skonfigurować dostęp do internetu Мегалайн

Trzeba

  • – Modem DSL;
  • – Splitter.

Instrukcja

1
Jeśli już podpisaliśmy umowę z firmą „Мегалайн”, przystąpić do konfiguracji dostępu do internetu. Podłącz modem DSL na linii telefonicznej. Użyj do tego splitter – urządzenie, alokowanie i dzielenie sygnału między modemem i telefonem.
2
Podłącz komputer do modemu DSL, modemu, za pomocą zwykłego kabla sieciowego. Dla realizacji tego związku w modemie jest obecny port LAN. Włącz modem i komputer. Poczekaj, aż system zostanie w pełni pobrany. Zainstaluj program Conexant AceessRunner. Musi znajdować się na rom dostarczonym wraz z DSL.
3
Uruchom ten program i przejdź do zakładki Protocol Setup. Znajdź pole VPI i wpisz w nim cyfrę 0. Wypełnij pole VCI liczbą 40. Kliknij przycisk „Zastosuj”, a następnie zamknij program.
4
Kliknij na ikonę połączenia z internetem AccessRunner DSL. Wpisz w pola „Nazwa użytkownika” i „Hasło” słowo megaline. Jest to konieczne dla realizacji obiektu połączenia. Kliknij przycisk „Połącz” lub „Call”.
5
Otwórz stronę http://cabinet.megaline.kz. Zarejestruj się na stronie. Należy zapamiętać nowe ustawienia loginu i hasła. Ponownie uruchom skrót połączenia z internetem i wprowadź dane, podane podczas rejestracji na stronie.
6
Jeżeli nie znalazłeś programu Conexant AceessRunner, otwórz ustawienia modemu, wpisując jego początkowy adres IP w przeglądarce internetowej. Przejdź do menu WAN Setup (DSL Setting), a następnie ustaw żądaną wartość ustawienia VPI i VCI.
7
Utwórz nowe połączenie do internetu, wybierając opcję „Skonfiguruj połączenie telefoniczne”. Wypełnij proponowane menu, podając żądane ustawienia nazwy użytkownika i hasła. Otwórz skrót do tego połączenia, a następnie kliknij przycisk „Połącz”.
logo
Kategoria:
Połączenie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.