Jak skonfigurować dostęp do internetu przez modem d-link

Firma D-link — to jeden z najpopularniejszych producentów sprzętu sieciowego. W tym ADSL-modemów, które stosuje się do podłączenia do sieci internet. Większość firm dostarczających usługi połączenia z internetem dla użytkowników domowych, sami tworzą połączenie. Ale czasami zachodzi potrzeba, aby to zrobić samemu, na przykład, jeśli zdecydujesz się wymienić stary modem.

Jak skonfigurować dostęp do internetu przez modem d-link

Instrukcja

1
Podłącz urządzenie do komputera i do gniazdka sieci. Kabel sieciowy w zestawie modemu. Podłącz go jednym końcem do modemu, a drugi do portu sieciowego komputera. Ich kształt eliminuje możliwość błędu. Oba końce kabla są równoważne, czyli nie ma żadnej różnicy, który z gniazd jest podłączony do modemu, a który do komputera. Wyjąć z opakowania zasilacz, podłącz go do modemu i do sieci zasilania. Naciśnij przycisk On na tylnym panelu modemu d-link. Na przedniej stronie zapalą się kontrolki sieci i połączenia.
2
Należy uruchomić dowolną przeglądarkę internetową i w pasku adresu wpisz takie cyfry: 192.168.1.1 — jest to standardowy adres sieciowy z modemu. Naciśnij klawisz Enter i pojawi się okno z pytaniem o nazwę użytkownika i hasło. Domyślnie jest to słowo admin. Wprowadź go w polu nazwa użytkownika i hasło, a następnie kliknij przycisk OK. Przeglądarka wyświetli stronę, za pomocą której można skonfigurować dostęp do internetu przez modem d-link.
3
Znajdź w dokumentach, które dał ci dostawca usług telekomunikacyjnych, nazwa użytkownika, hasło, a także ustawienia sieci — VPI i VCI. To parametry modulacji sygnału, bez nich nie uda się połączyć z internetem nawet z poprawnym loginem i hasłem.
4
Kliknij przycisk z napisem WAN na stronie ustawienia modemu. Ona jest w kolumnie po lewej stronie. W środkowej części ekranu znajduje się przycisk Add i aktywuj ją. Otworzy się strona ustawień połączenia. Wpisz w pola VCI i VPI informacji z dokumentów od dostawcy. Kliknij przycisk Next, w dolnej części ekranu.
5
Zaznacz punkt opcja PPP over Ethernet (PPPoE) na następnej stronie ustawień. W dolnej połowie ekranu wybierz z rozwijanej listy opcję LLC/SNAP-BRIGING i naciśnij przycisk Next, aby przejść do kolejnego etapu działania.
6
Wprowadź swoją nazwę użytkownika i hasło w polu PPP PPP username i password. Zaznacz pole wyboru Keep Alive w centralnej części strony, a następnie kliknij przycisk NEXT na dole.
7
Zaznacz pola wyboru obok napisów Enable Enable NAT i Firewall, a także w punkcie Enable WAN Service. Kliknij przycisk Next (dalej) i przejdź na stronę ostatecznych informacji o połączeniu. Kliknij przycisk Zastosuj i poczekaj kilka minut. Modem uruchomi się ponownie przy użyciu nowych ustawień.
8
Otwórz w przeglądarce stronę ustawienia modemu — adres 192.168.1.1, wpisz login i hasło „admin”. Kliknij sekcję Device info w lewej części strony. Zostanie wyświetlony ekran informacji o połączeniu. Jeśli wszystkie linie są zajęte adresami sieciowymi, to jesteś w stanie skutecznie skonfigurować dostęp do internetu przez modem d-link. W przeciwnym razie, powtórzyć procedurę konfiguracji, uważnie sprawdzając wprowadzone dane.
logo
Kategoria:
Połączenie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.