Jak zmienić punkt dostępu do internetu

Po podłączeniu do internetu w ustawieniach modemu zwykle trzeba określić punkt dostępu, различающуюся u różnych operatorów. Niewłaściwe wskazanie punktu dostępu powoduje, że połączyć się z siecią nie można lub połączenie okazuje się bardzo niestabilny.

Jak zmienić punkt dostępu do internetu

Instrukcja

1
Konieczność zmiany punktu dostępu może wystąpić, jeśli na przykład korzystasz z modemu USB i przeniósł się do innego regionu, w którym operator sieci komórkowej wykorzystuje inne ustawienia. Ustawienie modemu zacznij od ustalenia dokładnego pisania punktu dostępu, informacja ta zazwyczaj jest na stronie internetowej dostawcy. Poznać ją można w każdym biurze swojego operatora komórkowego lub dzwoniąc na bezpłatny numer telefonu pomocy technicznej.
2
Podłącz modem USB do gniazda komputera. Po tym jak SYSTEM wykryje modem, rozpocznie się automatyczna instalacja zapisanych w jego pamięci programy do komunikacji z internetem. Możesz wybrać język, folder instalacji programu, itp. Zazwyczaj wszystkie te ustawienia są domyślne. Jeśli program jest już zainstalowany, uruchomiony po podłączeniu modemu.
3
Konkretne opcje programu u różnych modemów i dostawców mogą się różnić, ale ogólny porządek ustawienia punktu dostępu jest taki sam u wszystkich. Uruchamiając program, znajdź zakładkę „Zarządzaj profilem”, może ona znajdować się w menu „Ustawienia” – „Opcje”. Poszukaj na wyświetlonej karcie APN, to jest punkt dostępu. Wprowadź w odpowiednim polu wartość – na przykład internet (dla „Megafonu”), internet.mts.ru („MTS”), internet.beeline.ru (Beeline) itp.
4
W polu uwierzytelnianie wpisać numer telefonu dostawcy, z którym chcesz się połączyć. Dla „Megafonu” i „MTS” to *99#, dla Beeline *99***1#. Wpisywać loginu i hasła użytkownik zazwyczaj nie jest konieczne, program komunikacji stawia ich automatycznie. Niemniej jednak, w niektórych przypadkach może wystąpić konieczność wprowadzić je ręcznie. Hasło i login „Megafonu” – gdata, u „MTS” – mts, u Beeline – beeline. Pamiętaj, że w różnych regionach te dane mogą się różnić.
5
Wpisując wszystkie niezbędne dane, zapisz zmiany i spróbuj się połączyć. Jeśli wszystko zostało wykonane poprawnie, komputer połączy się z internetem. Nie zapomnij, aby otworzyć właściwości połączenia i zaznaczyć ptaszkiem opcję „Po podłączeniu pokaż ikonę w obszarze powiadomień” – wtedy w zasobniku systemowym pojawi się ikona połączenia.
logo
Kategoria:
Połączenie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.