Jak być z dynamicznym adresem IP

Adres IP jest podstawowy adres sieciowy komputera osobistego w dowolnej sieci, w tym i w internecie. Dzielą je na statyczne i dynamiczne. Jeśli planujesz pracować w globalnej sieci, zaleca się, aby użyć właśnie stały adres IP, aby w każdej chwili można było skontaktować się z KOMPUTEREM.

Jak być z dynamicznym adresem IP

Instrukcja

1
Skontaktuj się ze swoim dostawcą i sprawdzić, czy istnieje możliwość zmiany dynamiczny adres IP na statyczny. Zazwyczaj większość internetowych firm zapewnia tę usługę za dodatkową opłatą, która w niektórych przypadkach może być dość wysoka. Szczególnie dotyczy to małych osiedli. Jeśli nie masz możliwości przez dostawcę zmienić dynamiczny adres IP, można skorzystać z rozwiązaniem alternatywnym.
2
Skorzystaj z technologią dynamicznego DNS, która zapewnia stałą nazwę domeny komputera z dynamicznym adresem IP. Informacja na serwerze jest aktualizowana w czasie rzeczywistym. Funkcja ta jest dość powszechna i dostępna w wiele dynamicznych dostawców. Na przykład, firmami DynDNS, no-ip, TZO, FreeDNS i innymi.
3
Wybierz dynamicznego dostawcy do ustawienia DNS. Istotnej różnicy między nimi nie ma, przy czym różnią się one jedynie do wartości i odmian usług dodatkowych. Na przykład, możesz zarejestrować się na stronie www.no-ip.com. W celu rejestracji wprowadź swoje dane osobowe i wymyśl hasło, pamiętaj również, aby podać prawdziwy adres e-mail, na który przyjdzie e-mail z aktywacją.
4
Zaloguj się na stronie internetowej dostawcy usług DNS. Aby to zrobić, zaloguj się do systemu pod swoim loginem i hasłem. Następnie znajdź na pasku narzędzi w sekcji „Add host”, wprowadź w polu „Hostname” dowolną nazwę, pod którą będzie zarejestrowany swój osobisty komputer w systemie. Wprowadź tę nazwę w ustawieniach DDNS routera lub modemu kablowego. Jeśli łączysz się z siecią internet bezpośrednio z komputera, to trzeba będzie pobrać na stronie internetowej specjalne oprogramowanie.
5
Zainstaluj aplikację, która pozwoli uzyskać stały nazwa domeny. Wprowadź w ustawieniach dane, które można wypełnić na stronie internetowej dostawcy usług DNS. W oknie głównym zaznaczyć hosty, które pasują do danego komputera.
logo
Kategoria:
Połączenie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.