Jak dodać brama

Aby skonfigurować własny domowy internet gateway, możesz skorzystać z dowolnego komputera. Jedynym warunkiem będzie posiadanie wielu wolnych gniazd do podłączenia kabli sieciowych lub urządzeń Wi-Fi.

Jak dodać brama

Instrukcja

1
Jeśli chcesz utworzyć sieć lokalną między stacjonarnym komputerem z dostępem do internetu i laptopa, skorzystaj z Wi-Fi adapter. To może być lub zewnętrznego urządzenia USB lub zasilacz wewnętrzny, który łączy się z PCI-gniazda na płycie głównej.
2
Kup Wi-Fi adapter i podłącz to urządzenie do komputera. Ustaw zgodnie z dołączoną instrukcją oprogramowanie potrzebne do ustawienia. Włącz Wi-Fi adapter. Następnie otwórz w komputerze poprzez panel sterowania / Centrum sieci i udostępniania”. Wybierz sekcję „Zarządzaj sieciami bezprzewodowymi”.
3
Kliknij przycisk „Dodaj”. Wybierz nazwę dla swojej przyszłej sieci. Wybierz z dostępnych opcji system optymalny typ zabezpieczeń. Jednak w tym przypadku można użyć i typu Open, tak jak więcej niż jednego urządzenia do sieci Wi-Fi zasilacza nadal połączyć nie można. Aby potwierdzić wybór innych rodzajów zabezpieczeń trzeba będzie wprowadzić hasło administratora.
4
Zajrzyj do ustawień utworzonej sieci bezprzewodowej. Kliknij przycisk „Właściwości”, wcześniej zaznaczając opcję „Protokół internetowy TCP/IPv4 (lub TCP/IPv6). Wpisz w polu wartość statycznego adresu IP, na przykład, 165.167.176.1.
5
Włącz laptopa i połącz się z siecią bezprzewodową, stworzonej za pomocą adaptera. Przejdź do ustawienia tego połączenia. Wybierz następujące wartości dla „Protokół internetowy TCP/IP”:- adres IP – 165.167.176.2 – Maska podsieci określa system – brama Główna – 165.167.176.1 – serwer DNS – 165.167.176.1.
6
Otwórz na komputerze stacjonarnym „Centrum sieci i udostępniania”. Znajdź menu „Dostęp”. Włącz udostępnianie połączenia internetowego, zaznaczając pole wyboru obok odpowiedniej pozycji. Wybierz sieć bezprzewodową. Po tym włącz połączenie z internetem.
logo
Kategoria:
Połączenie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.