Jak skonfigurować bezprzewodowy most

W celu połączenia kilku punktów dostępu można stosować różne metody. Zwykle w takich sytuacjach tworzą most, który łączy różne sieci w jedną całość. Czasami połączenie jest „mostem” stosowane i podczas konfigurowania komputera stacjonarnego.

Jak skonfigurować bezprzewodowy most

Trzeba

  • – Karta Wi-Fi;
  • – Wi-Fi hotspot.

Instrukcja

1
Do tworzenia mostu bezprzewodowego, należy użyć co najmniej dwóch urządzeń zasilanych z sieci Wi-Fi. Jeśli w komputerze zainstalowana jest odpowiedni adapter, i chcesz połączyć się z internetem laptop bezprzewodowo, wykonaj następujące czynności.
2
Otwórz centrum sieci i udostępniania. Otwórz menu „Zarządzanie bezprzewodowymi kartami”. Utwórz nowe połączenie „komputer-komputer”. Wybierz typ szyfrowania, ustawić hasło i wprowadź nazwę punktu dostępu.
3
Otwórz listę połączeń sieciowych. Zaznacz połączenie bezprzewodowe i odpowiednią sieć lokalną (połączenie z internetem). Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz polecenie „Nowy most”. Poczekaj na pojawienie się nowej ikony „Połączenie mostem”. Otwórz właściwości połączenia i wybierz odpowiednie ustawienia. Ustawić statyczny adres IP, jeśli jest to konieczne do działania połączenia z internetem.
4
Włącz komputer mobilny. Włącz wyszukiwanie dostępnych sieci bezprzewodowych. Należy wybrać punkt dostępu, który został utworzony za pomocą Wi-Fi sieciowej komputera. Kliknij przycisk „Połącz”, wprowadź hasło i poczekaj na połączenie.
5
Do tworzenia pomostu pomiędzy dwoma Wi-Fi, routery, należy użyć innego schematu. Otwórz ustawienia tego urządzenia, która jest wtórnym, czyli nie ma bezpośredniego połączenia z internetem. Otwórz ustawienia połączeń sieciowych i wybierz tryb pracy Bridge.
6
W menu Bridge Settings wprowadź dwa kanały, które należy połączyć w jeden schemat. Biorąc pod uwagę fakt, że tworzysz most bezprzewodowy, wpisz w pierwszej kolumnie kanał Wi-Fi, a w drugiej – konkretny port LAN lub cały zestaw portów sieciowych (LAN 0-X).
7
Jeśli ten router Wi-Fi działa w одноканальном trybie, nie można podłączyć do niego komputery mobilne. Jest to spowodowane tym, że sprzęt został już podłączony do innego punktu dostępu.
logo
Article Categories:
Połączenie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *