Jak skonfigurować proxy dla icq

Istnieje kategoria komunikatorów, które mogą z powodzeniem pracować nawet wtedy, gdy komputer nie jest podłączony do internetu. W tym przypadku należy prawidłowo skonfigurować ustawienia połączenia przez serwer proxy.

Jak skonfigurować proxy dla icq

Instrukcja

1
Najprościej skonfigurować połączenie z serwerem proxy w programie QIP. Jest to świetny darmowy odpowiednik programu ICQ, pracujący z identycznymi protokołami transmisji danych. Pobierz odpowiednią wersję programu ze strony www.qip.ru.
2
Zainstaluj program i uruchom go. Wpisz swój UIN i hasło. Poczekaj otworzyć listę kontaktów. Kliknij na przycisk „Wywołać menu główne”. Zwykle znajduje się ona w dolnej części ekranu. Wybierz opcję „Ustawienia połączenia”.
3
Po otwarciu nowego menu, wybierz w polu „Typ serwera proxy” parametr HTTP(S). Wprowadź adres żądanego zasobu lub komputera w polu „serwer Proxy”. Koniecznie wprowadź numer portu, przez który musi odbywać się to połączenie.
4
Jeśli proxy-serwer jest zabezpieczony hasłem, zaznacz pole wyboru obok opcji „Autoryzacja”. Wypełnij pola „Login” i „Hasło”. Aktywuj funkcję „Obsługiwać połączenie”, a następnie kliknij przycisk Ok. Uruchom ponownie program i poczekaj, aż instalacja związku z proxy-serwer.
5
Jeśli wolisz używać standardowego GG-klient, to po jego uruchomieniu, kliknij przycisk „Ustawienia”. Przejdź do menu „Ustawienia połączenia”.
6
W polu „Typ serwera proxy, wybierz opcję Http. Aktywuj opcję „Użyj фаерволл”. Wypełnij pole „Host”, wprowadzając do niego adres IP lub łącze proxy-serwer. Wprowadź numer portu. Wypełnij podmenu „Uwierzytelnianie”, jeśli dostęp do proxy-serwer jest chroniony hasłem. Kliknij przycisk Ok i ponownie uruchom program.
7
W celu ustawienia połączenia przez serwer proxy w programie Miranda przejdź do menu Options i wybierz zakładkę Network. Wypełnij proponowane menu, jak to opisano w poprzednich dwóch wariantach. Pamiętaj o tym, że komputer powinien znajdować się w jednej sieci lokalnej z proxy-serwer, jeśli sprzęt nie ma dostępu do internetu.
logo
Article Categories:
Połączenie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *