Jak skonfigurować wifi na laptopie

Większość nowoczesnych komputerów mobilnych wyposażony we wbudowany moduł Wi-Fi. Obecność tego urządzenia pozwala na łączenie się z sieciami bezprzewodowymi. Do realizacji połączenia z punktem dostępu, należy poprawnie skonfigurować moduł Wi-Fi.

Jak skonfigurować wifi na laptopie

Instrukcja

1
Zainstaluj sterowniki do Wi-Fi adapter do telefonu komórkowego, komputera. Przejdź na oficjalną stronę twórców laptopa. Otwórz zakładkę „Centrum pobierania” lub „Sterowniki”. Wprowadź nazwę modelu komputera przenośnego i pobierz proponowane narzędzia.
2
Zainstaluj program-sterownik i ponownie uruchom komputer. Otwórz menu „Centrum sieci i udostępniania” lub „połączenia Sieciowe”. Przejdź do listy połączeń sieciowych. Kliknij prawym przyciskiem ikonę sieci bezprzewodowej i wybierz opcję „Włącz”.
3
Otwórz menu „Zarządzanie bezprzewodowymi kartami”. Przejdź do opcji „Dodaj”, naciskając odpowiedni klawisz. Po otwarciu nowego menu kliknij opcję „ręcznie Utwórz profil sieciowy”.
4
Wypełnij tabelę. Wprowadź nazwę sieci i wprowadź hasło. Dane te muszą być tożsame z parametrem punktu dostępu, z którym chcesz się połączyć laptopa. Wybierz typ zabezpieczeń (WEP, WPA) i wybierz typ szyfrowania (AES, TKIP).
5
Kliknij przycisk „Dalej” i zaznacz pola wyboru obok opcji „Połącz, nawet jeśli nie jest prowadzona nadawanie SSID” i „Automatyczne połączenie”. Zapisz ustawienia i zamknąć menu ustawień.
6
Otwórz listę połączeń sieciowych. Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę karty bezprzewodowej i wybierz „Połącz”. Wybierz żądany punkt dostępu sieci bezprzewodowej, a następnie kliknij przycisk „Połącz”.
7
Do tworzenia sieci typu komputer-komputer”, wybierz odpowiednią pozycję w menu „Dodawanie sieci”. W tym przypadku można w ogóle nie używać szyfrowania, bo ten kanał oznacza połączenie tylko dwóch urządzeń.
logo
Kategoria:
Połączenie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.