Jak rozdać dostęp do internetu w sieci wifi

Istnieje wiele metod łączenia dwóch urządzeń w celu zapewnienia obu dostępu do internetu. W przypadku z komputerami przenośnymi zwykle wykorzystują kanał Wi-Fi do tworzenia sieci lokalnej.

Jak rozdać dostęp do internetu w sieci wifi

Trzeba

  • 2 laptopa.

Instrukcja

1
Jeśli dysponujesz dwoma laptopami, i chcesz zapewnić im synchroniczny dostęp do internetu, absolutnie nie należy kupować router Wi-Fi. Podłącz kabel LAN do karty sieciowej komputera mobilnego.
2
Skonfiguruj połączenie z isp. W tym przypadku absolutnie nie jest ważne, jaki rodzaj połączenia służy do podłączenia do sieci. Upewnij się, że pierwszy laptop ma dostęp do internetu.
3
Teraz należy utworzyć bezprzewodową sieć lan między komputerami przenośnymi. Aby to zrobić, otwórz centrum sieci i udostępniania na pierwszym laptopie. Wybierz menu „Zarządzaj sieciami bezprzewodowymi”.
4
Kliknij przycisk „Dodaj”, aby utworzyć nowe połączenie. Wybierz typ sieci typu komputer-komputer”. Rzecz w tym, że większość Wi-Fi modułów laptopów nie działa w trybie punktu dostępu. Dlatego trzeba stworzyć bezpośrednie połączenie z innym telefonem PC.
5
Wprowadź nazwę sieci i hasło. Zapisz ustawienia połączenia. Włącz innego laptopa. Otwórz listę dostępnych sieci bezprzewodowych. Połącz się z pierwszym komputerem mobilnym.
6
Otwórz właściwości karty bezprzewodowej. W ustawieniach protokołu TCP/IP wprowadź statyczny adres IP. Wpisz w polu „brama domyślna” podobną wartość, zastępując ostatnią cyfrę.
7
W ustawieniach Wi-Fi modułu pierwszego laptopa ustawić adres IP, którego wartość można podawać w polu „brama domyślna” drugiego KOMPUTERA przenośnego. Otwórz menu ustawień połączenia z internetem. Wybierz zakładkę „Dostęp”.
8
Zaznacz pole wyboru obok opcji „Zezwalaj na dostęp do tego połączenia do innych użytkowników”. Zapisz ustawienia i uruchom go. Dodaj bezprzewodowe połączenie lokalne do wyjątków zapory. Przejdź do drugiego laptopa i sprawdź możliwość wyjścia do internetu.
Porada
Opisana metoda nadaje się również do połączenia stacjonarnego PC i laptopa za pomocą Wi-Fi adapter.

logo
Article Categories:
Połączenie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *