Jak zalogować się do sieci bezprzewodowej

Sieci bezprzewodowe, zbudowane z wykorzystaniem technologii Wi-Fi, tworzą do łączenia urządzeń w jedną grupę. Zwykle takie sieci są tworzone w miejscach publicznych, biurach lub domach.

Jak zalogować się do sieci bezprzewodowej

Trzeba

  • Karta Wi-Fi.

Instrukcja

1
Aby móc łączyć się z siecią bezprzewodową, należy obecność wewnątrz Wi-Fi, modułu lub jego zewnętrznego odpowiednika. Wszystkie nowoczesne laptopy mają wbudowane adaptery. Jeśli chcesz podłączyć się do sieci Wi-Fi, stacjonarny komputer, to należy zaopatrzyć się w dodatkowy zasilacz, który można podłączyć do PCI-gniazda płyty głównej lub złącza USB.
2
Zaktualizuj sterowniki Wi-Fi, modułu, a następnie włącz urządzenie. U niektórych komputerów przenośnych jest specjalny klucz służący do zarządzania kartą bezprzewodową. Jeśli taki przycisk brakuje, otwórz menu „Menedżer urządzeń”. Zazwyczaj dostęp do niego można uzyskać z menu „Właściwości”, odnoszących się do pozycji „Mój komputer”.
3
Znajdź opcję „karty Sieciowe” i rozwiń listę zainstalowanych modułów. Kliknij prawym przyciskiem myszy na nazwę Wi-Fi sieciowej, a następnie kliknij polecenie „Włączyć” lub „Włącz”.
4
Teraz otwórz menu „Start” i wybierz „połączenia Sieciowe” lub „Sieć”. Znajdź ikonę z napisem „połączenie sieci Bezprzewodowej”, kliknij na nią prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „Włącz”. Zamknij menu.
5
Kliknij lewym przyciskiem myszy na ikonę połączeń sieciowych znajdującej się w zasobniku systemowym. Wybierz swoją sieć bezprzewodową. Kliknij przycisk „Aktualizuj”, jeśli poszukiwany punkt dostępu nie pojawił się na liście.
6
Kliknij na nazwę żądanej sieci i kliknij przycisk „Połącz”. Jeśli sieć jest zabezpieczona hasłem, to po jakimś czasie pojawi się pole wprowadzania. Uzupełnij go odpowiednimi symbolami. Naciśnij przycisk OK. Poczekaj na aktualizacje ustawień karty sieciowej po zakończeniu instalacji związku z punktem dostępu. Sprawdź aktywność połączenia sieciowego. Aby to zrobić, otwórz okno przeglądarki i przejść do dowolnej stronie www.
logo
Article Categories:
Połączenie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *