Jak skonfigurować internet na dwa komputery w sieci lokalnej

Możliwości systemu operacyjnego pozwalają na szybkie tworzenie publicznie dostępnych połączeń. Funkcja ta jest szczególnie istotne w sytuacji, gdy domowe lub biurowe komputery połączone w sieć lokalną.

Jak skonfigurować internet na dwa komputery w sieci lokalnej

Trzeba

  • patch cord.

Instrukcja

1
Do podłączenia do jednego z internetu-połączenie dużej ilości komputerów PC korzystała z routery. Jeśli chcesz podłączyć do sieci dwa komputery, sprzęt można nie kupować. Połączyć komputery w sieć lokalną za pomocą patch-cord odwróconej zaciskania.
2
Zupełnie nie ważne, w jaki sposób jeden z komputerów ma dostęp do internetu. Do tego celu mogą być stosowane następujące urządzenia: USB, modem, Wi-Fi adapter lub inna karta sieciowa. Otwórz listę połączeń sieciowych danego KOMPUTERA.
3
Przejdź do właściwości połączenia z internetem. Wybierz zakładkę „Dostęp”. Włącz udostępnianie tego połączenia. Aby to zrobić, zaznacz pole wyboru obok odpowiedniego ustępu. Wybierz sieć lan dla komputerów której otwiera się dostęp.
4
Zapisz ustawienia połączenia z internetem. Otwórz właściwości połączenia lokalnego z drugim komputerem. Skonfiguruj ustawienia protokołu TCP/IP. Aby to zrobić, wpisz statyczny adres IP, a następnie zapisz ustawienia.
5
Teraz trzeba zapewnić stabilne połączenie z internetem na drugim komputerze. Aby to zrobić, otwórz menu ustawień protokołu TCP/IP karty sieciowej połączonej z pierwszym PC. Wpisz takie wartości adresu IP, aby u swoich komputerów dopasowane maski podsieci. Najlepiej po prostu wymienić ostatni segment adresu.
6
Wprowadź adres IP serwera, przez który będzie realizowane połączenie z internetem. W tym przypadku rolę serwera wykonuje pierwszy komputer. Dlatego w polu brama domyślna wpisz adres IP jego karty sieciowej.
7
Uruchom ponownie oba komputera po zakończeniu konfiguracji kart sieciowych. Sprawdź możliwość połączenia z internetem u obu PC. Zmień ustawienia zapory i фаерволла, jeśli drugi komputer nie otrzymał dostępu do internetu.
logo
Kategoria:
Serwera

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.