Jak połączyć dwa ADSL modem

Do tworzenia domowych sieci lokalnych czasami konieczne jest użycie kilku urządzeń. Dla stabilnej pracy połączeniu sieci, może być konieczne dwa ADSL modem, z których każdy będzie wykonać żądaną funkcję.

Jak połączyć dwa ADSL modem

Trzeba

  • – Splitter;
  • – kable sieciowe.

Instrukcja

1
Jeśli masz do dyspozycji modem ADSL z kilkoma LAN porty i podobne urządzenia, które obsługuje pracy z siecią Wi-Fi, należy poprawnie skonfigurować ich synchroniczną pracę. To pozwoli połączyć się z internetem jednocześnie kilka komputerów i urządzeń mobilnych. Połącz z DSL-wielokanałowego portu modemu kabel telefoniczny. Użyj do tego splitter, aby zmniejszyć poziom zakłóceń w sieci.
2
Połącz żądaną komputery z modemem, korzystając z dostępnych portów LAN. Koniecznie zostaw jeden port wolny. Włącz jeden z komputerów i otwórz web-interfejs ustawień modemu. Zainstaluj i skonfiguruj połączenie z serwerem dostawcy usług internetowych. Jak to zrobić, lepiej zapytać na oficjalnym forum firmy, świadczącej usługi dostępu do internetu.
3
Zapisz ustawienia połączenia. Wyłącz DHCP. W tym układzie lepiej jest użyć statyczne adresy IP. Połącz komputer z LAN-port innego modemu.
4
Otwórz interfejs www. Wybierz menu WAN i wykonaj jego ustawienie. W tym przypadku należy przypisać kanał LAN głównym. Czyli dostęp do internetu, urządzenie musi odbierać nie przez port DSL, a poprzez port LAN. Jako serwera DNS (punkt dostępu do internetu) za pomocą IP-adres pierwszego modemu.
5
Otwórz menu Wi-Fi i utworzyć punkt dostępu sieci bezprzewodowej. Wybierz terminach parametry pracy sieci bezprzewodowej. Zapisz ustawienia modemu i odłącz od niego komputer stacjonarny.
6
Podłącz za pomocą kabla sieciowego drugi modem ADSL do pierwszego urządzenia. Aby to zrobić, użyj temat portów LAN obu modemów. Uruchom ponownie oba urządzenia. Poczekaj na pełną pobierania modemów. Podłącz komputery mobilne do sieci bezprzewodowej. Upewnij się, że wszystkie urządzenia mają dostęp do internetu.
logo
Kategoria:
Połączenie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.