Jak połączyć się z wi-fi bez hasła

Bezprzewodowe punkty dostępu można spotkać wszędzie tam, gdzie masz połączenie z internetem. Podłączyć komputer mobilny można praktycznie do każdej sieci bezprzewodowej, jeśli urządzenie jest wyposażone we wbudowany lub zewnętrzny Wi-Fi adapter.

Jak połączyć się z wi-fi bez hasła

Instrukcja

1
Włącz telefon komputer i poczekaj na załadowanie systemu operacyjnego. Sprawdź aktywność wbudowanego Wi-Fi adapter. Otwórz menu „Menedżer urządzeń”. Aby to zrobić, przejdź do właściwości opcję „Mój komputer” i wybierz odpowiednie menu.
2
W liście „karty Sieciowe” znajdź urządzenie, przeznaczone do pracy z siecią bezprzewodową. Kliknij na jego nazwę prawym przyciskiem myszy. W wyświetlonym menu wybierz opcję „Włącz”.
3
Jeśli chcesz połączyć się z siecią publiczną, to należy zresetować ustawienia sieci Wi-Fi adapter. Otwórz panel sterowania i wybierz polecenie Centrum sieci i udostępniania”. Aby wyświetlić listę połączeń sieciowych wybierz opcję „Zmień ustawienia karty sieciowej”. Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonie sieci bezprzewodowej. Wybierz opcję „Właściwości”.
4
Otwórz ustawienia protokołu internetowego TCP/IP(v4). Aktywuj używania dynamicznego adresu IP. Wybierz opcję „uzyskaj adres serwera DNS automatycznie”. Zapisz ustawienia.
5
Po zresetowaniu karty sieciowej kliknij na ikonę połączeń sieciowych znajdującej się w zasobniku systemowym. Wybierz swoją sieć bezprzewodową. Kliknij przycisk „Połącz”. Poczekaj, aż instalacja związku z wybranym punktem dostępu. Poczekaj chwilę, aż urządzenie będzie wskazywać twojego Wi-Fi karty sieciowej adres IP.
6
Jeśli chcesz połączyć komputery stacjonarne do sieci bezprzewodowej, należy użyć routera Wi-Fi. Otwórz ustawienia urządzenia i połącz się z wybraną siecią Wi-Fi. Połączyć router z komputerem za pomocą kabla sieciowego. Aby to zrobić, użyj porty LAN, znajdujące się na obudowie urządzenia.
logo
Kategoria:
Połączenie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.