Jak zalogować się do internetu przez wi-fi

Wi-fi staje się coraz bardziej korzystne połączenia, jak w miejscu publicznym, jak i w domu lub w biurze. Ma dwie istotne zalety, które wielu użytkowników wyróżniają się wśród innych, a mianowicie brak przewodów i praktycznie dostęp z dowolnego miejsca.

Jak zalogować się do internetu przez wi-fi

Instrukcja

1
W przypadku dostania się do komputera lub laptopa w zasięgu sieci bezprzewodowej i dostępności połączenia przez wi-fi (domu, mieszkania, hotelu, lotniska, kawiarnia, park, itp.) jest, jak zwykle, sam wyszukuje sieć. Można to zrozumieć po aktywacji ikony w prawym dolnym rogu ekranu. Staje się bardziej jasny i lekko migocze.
2
Jeśli sieć jest darmowa, dostęp do internetu łączy się automatycznie. Jeśli tak się nie stało, spróbuj kliknąć na ikonę i wybierz „sieci Bezprzewodowe” w wyświetlonym menu. Zazwyczaj przy tym wyświetla się mała lista sieci bezprzewodowych, źródłem których jest w pobliżu. Ale większość z nich są chronione kodem dostępu, o czym mówi ikonę klucza obok nazwy. Jeżeli kod dostępu jest wam znany, wprowadź go, a reszta komputer zrobi to sam.
3
Jeśli podejrzewasz, że sieć jest darmowa, a połączenia nie występuje, skontaktuj się z działem publicznego miejsca, w którym się znajdujesz. Zazwyczaj takie problemy występują na lotniskach, na dworcach, w kawiarniach, restauracjach i innych zatłoczonych miejscach.
4
Zdarza się, że komputera udało się pomyślnie zalogować się do internetu przez wi-fi, ale nadal nie można dostać się na odpowiedni adres e-mail. Spróbuj po prostu uruchomić przeglądarkę. Być może, zostanie wyświetlona strona z premium i sposobów płatności. Zapoznaj się z nimi i skontaktuj się z odpowiednią usługę płatności dostępu. Taka praktyka jest często stosowana w hotelach.
5
Klucz dostępu zazwyczaj wstrzykuje się raz. Następnym razem, gdy komputer znajdzie się w zasięgu tej sieci, połączenie nastąpi automatycznie, pod warunkiem opłaconego konta, oczywiście.
6
Odłączyć od sieci bezprzewodowej nie jest wymagane, komputer też zrobi to sam, jak tylko wyjdzie z obszaru jej działania. Samemu można to zrobić, klikając na ikonę połączenia bezprzewodowego i naciskając przycisk „Rozłącz”. Ponadto, odłączyć się można poprzez menu „Start” -> „Połączenia” -> „Rozłącz”.
7
Wady połączenia przez wi-fi można uznać za brak punktów dostępu (хотспотов) w małych miastach i innych miejscowościach. Reguły te mogą pochwalić się tylko duże miasta i centralne lotniska.
logo
Kategoria:
Połączenie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.