Jak skonfigurować adsl STC

Aby połączyć się z internetem przez kanał linii telefonicznej konieczne jest posiadanie modemu DSL. Urządzenia te należy dostosować zgodnie z wymaganiami określonymi w konkretnym dostawcą usług dostępu do sieci.

Jak skonfigurować adsl STC

Trzeba

  • – Kabel sieciowy;
  • – splitter.

Instrukcja

1
Aby połączyć się z internetem przez sieć firmy „STC” (Oddział „Rostelekom”), konieczne jest posiadanie modemu DSL z obsługą funkcji Bridge. Kup sprzęt i ustawić go w odpowiednim miejscu.
2
Połącz z gniazdem DSL kabel linii telefonicznej. Dla stabilnej pracy połączenia lepiej użyć splitter. To urządzenie rozdziela sygnał przesyłany za pośrednictwem kabla telefonicznego. W tym samym czasie, będzie można podłączyć jednocześnie telefon stacjonarny i modem do jednej linii.
3
Połącz z LAN-złącze modemu kabel sieciowy. Drugi koniec podłącz do karty sieciowej komputera lub laptopa. Podłącz modem do zasilania i włącz urządzenie. Włącz komputer i poczekaj na załadowanie systemu operacyjnego.
4
Otwórz przeglądarkę internetową i przejdź do web-interfejs ustawień modemu, wpisując jego adres IP. Zaktualizuj oprogramowanie sprzętowe sprzętu sieciowego, jeśli to zaleca dostawca. Zrestartuj modem po wykonaniu tej procedury.
5
Otwórz menu WAN, a następnie kliknij przycisk Add (dodaj). Zaznacz pola VPI i VCI wartości 0 i 35, odpowiednio. W polu Service Category wybierz UBR Without PCR. Naciśnij przycisk Next.
6
W menu Connecting Type zaznacz opcję Bridge. Wybierz w polu Encapsulation Mode parametr LLC/Snap-Bridging. Kliknij przycisk Next, a następnie zaznacz pole wyboru obok opcji Enable Bridge Service. Ponownie naciśnij przycisk Next.
7
Pozostałe opcje pozostaw bez zmian. Naciśnij kilka razy przycisk Next, a następnie ponownie uruchom modem po zakończeniu konfiguracji. Otwórz właściwości karty sieciowej komputera.
8
Wybierz ustawienia protokołu TCP/IP. Wprowadź statyczny adres IP 192.168.1.2. Naciśnij dwa razy klawisz Tab i wpisz następujące dwa pola adres IP 192.168.1.1.
9
Poczekaj na zakończenie aktualizacji parametrów sieci i spróbuj otworzyć odpowiednią stronę www.
logo
Article Categories:
Połączenie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *