Jak sprawdzić wersję firmware

Sprawdzić wersję firmware telefonu komórkowego konieczne, jeśli masz zamiar go samodzielnie перепрошивать. Od wersji oprogramowania może zależeć stabilność pracy urządzenia, a jego funkcjonalność. Wersja NA urządzenia znany zestawu kombinacji na klawiaturze telefonu lub za pomocą odpowiedniej opcji w menu.

Jak sprawdzić wersję firmware

Instrukcja

1
Aby sprawdzić wersję firmware telefonu Nokia, przejdź w tryb wybierania numeru telefonu. Wprowadź kombinację klawiszy *#0000#. Wersję oprogramowania można określić, podłączając telefon do komputera za pomocą kabla dostarczonego z urządzeniem. Po wybraniu trybu połączenia na wyświetlaczu urządzenia, wybierz Ovi Suite. Uruchom program Ovi Software Update, który pokazuje aktualną wersję oprogramowania, a w przypadku nowej wersji wykona aktualizację.
2
Samsung w trybie wybierania wprowadź kombinację *#9999#. Jeśli ona nie zadziałała, wprowadź alternatywną *#1234#.
3
Aby sprawdzić wersję oprogramowania w telefonie Sony Ericsson, naciśnij joystick w prawo, * dwa razy w lewo, *, w prawo, *. Dla smartfonów opartych na UIQ2 należy przejść do menu „Aplikacje” – „Edycja” – System Information. Przewiń ekran w prawo, aż zobaczysz opcję CDA. Wersja firmware oznaczona jako пятизначного kodu w końcu wskazanego pokoju i zaczyna się na literę R.
4
Aby sprawdzić wersję oprogramowania dla systemu Android, przejdź do menu „Ustawienia” – „informacje O telefonie”. W najniższym wierszu menu będzie wyświetlany numer wersji oprogramowania telefonu.
5
Wersja oprogramowania iPhone znajduje się w menu. Do tego na ekranie głównym wybierz „Ustawienia”, kliknij zakładkę „Ogólne”. Wybierz opcję „informacje O telefonie”.
6
W Windows Mobile informacje o używanym systemie znajduje się w dziale „Start” – „Ustawienia” – „System”.
Należy zwrócić uwagę
Jeśli перепрошиваете urządzenie samodzielnie przy pomocy innych firm, automatycznie tracisz gwarancję. Aktualizacja oprogramowania najlepiej przeprowadzać za pomocą licencjonowanego oprogramowania, z którym telefon ma służyć początkowo.

Porada
Większość nowoczesnych aparatów potrafią samodzielnie pobrać i zainstalować najnowszą wersję oprogramowania po podłączeniu za pomocą Wi-Fi i wybraniu opcji „Aktualizacja” w menu.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.