Jak sprawdzić identyfikator urządzenia

Każde urządzenie w komputerze ma specjalny kod, nadawany przez producenta. Nazywa się kodem wystąpienia urządzenia lub id-urządzenia i składa się z unikalnego szyfrowania producenta i modelu urządzenia. Dzięki niemu można poznać dokładną nazwę sprzętu, który nie jest w stanie zidentyfikować komputer i wybrać dla niego sterownika.

Jak sprawdzić identyfikator urządzenia

Trzeba

  • Komputer z systemem operacyjnym Windows.

Instrukcja

1
Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę „Komputer” w systemie Windows 7 lub „Mój komputer” w systemie Windows XP. W wyświetlonym menu skrótów kliknij na pozycję „Właściwości”.
2
Na ekranie pojawi się okno „Właściwości systemu”. Otwórz w nim zakładkę „Sprzęt” i kliknij przycisk „Menedżer urządzeń”. Tutaj znajdziesz listę wszystkich zainstalowanych w komputerze urządzeń, dostępne informacje o jego stanie, właściwościach, zainstalowanych sterownikach i istnieje możliwość zmiany ustawienia każdego z urządzeń.
3
Sprzęt w menedżerze urządzeń jest podzielona na grupy. Wybierz grupę odpowiedniego urządzenia i rozwiń go poprzez dwukrotne kliknięcie lewym klawiszem myszy. Kliknij prawym przyciskiem myszy na wybranym urządzeniu. Wybierz opcję „Właściwości” w menu kontekstowym.
4
Kliknij kartę Szczegóły w oknie właściwości wybranego sprzętu. Z umieszczonego na karcie rozwijanej listy wybierz „Identyfikator wystąpienia urządzenia”. W dużym polu poniżej listy rozwijanej można uzyskać żądany id urządzenia.
5
W internecie istnieją bazy danych, w których przechowywane są unikalne kody producentów i ich wyposażenia. Jeśli szukasz kod instancji, aby ustalić nieznane urządzenie, następnie należy wyszukać nazwy za pomocą jednej z takich baz.
6
Aby to zrobić, otwórz stronę www.pcidatabase.com.
7
Skopiuj w polu Vendor Search kod producenta urządzenia, aby określić firmę, która wydała sprzęt. Kliknij przycisk Search. Kod producenta urządzenia zawiera w pierwszych 4 cyfr, oddzielonych indeks górny i dolny kreska od fragmentu id urządzenia venezia oferuje wszelkie usługi jakich.
8
Skopiuj w polu Device Search kod modelu, aby określić nazwę, typ i wersję urządzenia. Kod modelu urządzenia znajduje się w pierwszych 4 cyfr po dolnego kreska następującego po fragmentem DEV.
9
Kliknij przycisk Search. Z listy wyników wyszukiwania wybierz ten, który odpowiada ustalonym przez państwa producenta.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.