Jak wyczyścić kolumnę

Kurz wewnątrz głośnika jest w stanie znacznie pogorszyć jej jakość dźwięku. Kiedy ona pokryta z zewnątrz błotem, pogarsza się jej wygląd. Jeśli kolumny wyczyścić, ona będzie wyglądać i brzmieć jak nowa.

Jak wyczyścić kolumnę

Instrukcja

1
Odłącz od sieci wzmacniacz lub inne urządzenie, do którego podłączony jest głośnik. Znajdź na kolumnie z tyłu dwa zaciski: czarną i czerwoną. Należy pamiętać, że do jednego z nich podłączony prowadnik z etykietą – pamiętaj, do jakiego. Przesuń dźwignię i wyjąć z zacisków przewody.
2
Do czyszczenia kolumny na zewnątrz użyj kawałek niestrzępiącej się ściereczki lekko zwilżonej wodą z mydłem. Nie wolno dopuścić do przedostania się wody do wnętrza głośnika. Można również użyć alkohol (nie na wszystkich powierzchniach – niektóre się psuje), ale w żadnym wypadku nie aceton, benzyna, nadtlenek wodoru, itp. Również nie można stosować zamiast tkanki papier – pozostaną ślady wchodzących w jej skład włókien. Po oczyszczeniu pozostawić powierzchnię do całkowitego wyschnięcia.
3
Aby wyświetlić kolumny i wyczyścić ją od środka, najpierw zdejmij ją z więzienia. Czasami za nią po prostu wyciągnąć, czasami trzeba odkręcić kilka śrub. Oczyścić z kurzu powierzchnię wewnętrzną kratki za pomocą wentylatora, tak samo zrobisz i z miejsca, znajdujących się pod kratką. Odkurzacz, nawet jeśli маломощный, należy stosować z dużą ostrożnością – może spowodować uszkodzenie głośników dynamicznych głowic, ochronne podkładki. Jeśli na диффузорах brak osłony czapki (dziś zdarza się to bardzo rzadko), odpowietrzyć przerwy między magnesami i каркасами cewek gumową gruszką.
4
Teraz znajdź śruby, które trzymają obudowę kolumny. Mogą one znajdować się zarówno z przodu, pod kratką, jak i z tyłu. Odkręć je, zdejmij pokrywę, aby nie dopuścić do uszkodzenia przewodów, odpowietrzyć głośniki wentylatorem od wewnątrz, a następnie zamknij. Aby uniknąć przedostania się pyłu do płuc, nie pochylać się nad miejscem przetwarzania, albo stosować respirator.
5
Zamontować głośniki w odwrotnej kolejności, a następnie zdejmij zaciski i podłączyć do niego przewody w odpowiedniej polaryzacji. Zwolnij zaciski, i zatrzasną się one. Sprawdź pracy kolumny.
Należy zwrócić uwagę
Nie wolno dopuścić do pracy systemu audio z jednym słupkiem lub bez kolumn, a także zwarć.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.