Jak wyczyścić historię aktualizacji

Dane o istniejących błędach, które mogą wystąpić podczas instalowania aktualizacji programu lub podczas sprawdzania ich dostępności, w dużym odsetku przypadków świadczy o konieczności usuwania tymczasowych plików aktualizacji. Usunąć te pliki wystarczy bez żadnych dodatkowych wiedzy i programów przy użyciu standardowych czynności w systemie operacyjnym.

Jak wyczyścić historię aktualizacji

Instrukcja

1
Dla oczyszczenia dziennika zamknij serwisu „Centrum aktualizacji”, istniejącego w systemie Windows. Aby to zrobić, kliknij przycisk „Start”, odszukaj klucz „Panel sterowania” -> podklucz „narzędzia Administracyjne”. W tym obszarze wybierz „Usługi”, za pomocą których i otwórz link roboczą „Windows update”. Zatrzymaj pracę „Centrum”, po czym potwierdź zatrzymanie usługi.
2
Inną opcją kończenia pracy „Centrum” jest następujący: w oknie wiersza poleceń wpisz net stop wuauserv, po czym naciśnij „Enter”.
3
Usuń wszystko, co znajduje się w folderze: %systemroot%SoftwareDistributionDataStore i %systemroot%SoftwareDistributionDownload, z pomocą której znajdą się wszystkie tymczasowe pliki aktualizacji.
4
Ponownie uruchom w pracy działu „Centrum aktualizacji”. Do tego, jeśli skorzystał z pierwszym wariantem jego zatrzymania, rozwiń sekcję „Usługi” poprzez „Panel sterowania” i „Administracja”, następnie w „Windows update”, wybierz polecenie „Uruchom”.
5
Również dla pracy centrum można to zrobić w następujący sposób: w polu „Wyszukaj” w menu „Start”, wpisz wartość w wierszu poleceń i potwierdzić to działanie, naciskając klawisz „Enter”. Po tym, kliknij dwukrotnie myszką na punkcie „wiersz Polecenia”, wybierz opcję „Uruchom jako administrator”.
6
Napisz w wyświetlonym oknie wiersza poleceń tekst fsutil resource setautoreset true, a także nazwę dysku. Po wykonaniu tego – naciśnij „enter”, a następnie ponownie uruchom komputer do korzystania z wprowadzonych zmian.
Porada
Pamiętaj, że taka ingerencja w system operacyjny jest nieodwracalne, dlatego po usunięciu dziennika aktualizacji odzyskać utracone dane jest mało prawdopodobne, przynajmniej samodzielnie, bez udziału specjalistów.

logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *