Jak wybrać starostę

W każdej klasie, w szkole lub w grupie średniej-specjalnej lub szkoły wyższej musi być swój starosta. Zazwyczaj jest to najbardziej odpowiedzialny i zdyscyplinowany uczeń, który wie, jak znaleźć kontakt z dorosłymi i rówieśnikami. Najczęściej starosta posiada bardzo dobre wyniki w nauce. Jak wybrać człowieka na tę niełatwą misję?

Jak wybrać starostę

Instrukcja

1
Najpierw poproś swoich kolegów lub recenzję zastanowić się, kto z nich chce stać się liderem zespołu. Jeśli chętnych nie, postaraj się zainteresować swoich rówieśników, gdy stwierdził im o wielu uprawnień starosty. Na przykład, zwiększona stypendium, protekcjonalne nastawienie nauczycieli, szacunek kierownictwa, możliwość spóźnić na zajęcia, itp. Oczywiście, będzie musiał wykonywać szeroki zakres obowiązków, zapominając o lenistwo i niedbalstwo.
2
Każdy, kto będzie chciał być starostą, pytaj o мотивациях, które skłoniły go do podjęcia tego typu decyzji. To pozwoli ci zrozumieć, kto z nich będzie w stanie sprawnie wykonywać powierzone obowiązki. Najlepiej zaufać podobną misję uczniom lub studentom, którzy dobrze uczą, rzadko chorują i opuszczają lekcje, posiadają zdolności przywódcze i nie boją się odpowiedzialności i komunikacji.
3
Po ustaleniu skończona liczba kandydatów na ten post, polub całego zespołu, za tę osobowość, która jest najbardziej godna stać się przywódcą grupy. Kto zdobył najwięcej głosów, ten będzie nowym szefem. Człowiek, znajdujący się na drugim miejscu pod względem liczby głosów, zwykle jest mianowany zastępcą wójta w czasie jego nieobecności lub choroby.
4
Jeśli nikt nie zgadza się zgłosi swoją kandydaturę starosty zespołu, będzie musiał zwrócić się do классному przełożonego lub menedżera i poprosić go, aby samodzielnie wprowadzić powołania na stanowisko. Doświadczony pedagog, jak zwykle, szybko ustala, kto z nich najlepiej nadaje się rolę formalnego lidera. W tym przypadku jedno wielkie słowo odpowiedzialnego za zespół dorosłego zastąpi procedurę głosowania.
5
Jeśli starosta nie radzi sobie ze swoimi obowiązkami lub nie chce być odpowiedzialny za sprawy zespołu, to zawsze można переизбрать.
Należy zwrócić uwagę
Rola starosty doskonale rozwija odpowiedzialność, bardzo potrzebne do przyszłego samodzielnego życia.

logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *