Jak wybrać szczeniaka cocker spaniel

Cocker spaniel jest bardzo aktywny i wesoły pies, który wymaga maksimum uwagi. Maluchy tej rasy są tak mili i sympatyczni, że wiele zyskują je pod wpływem chwili. Naturalnie, to jest źle. Aby wybrać dobrego szczeniaka cocker spaniel, należy sprawdzić, czy wygląd wszystkich przedstawionych hodowcy małych dzieci i obserwować ich zachowanie.

Jak wybrać szczeniaka cocker spaniel

Instrukcja

1
Przed przystąpieniem do wyboru szczeniaka cocker spaniel, zapytaj hodowcy pokazać matkę małych dzieci. Należy zwrócić uwagę na to, w jakiej formie fizycznej ona jest, czy jest zadbana. Pamiętaj, że masz padniętą obsługującym pies po prostu nie może być zdrowe szczenięta.
jak nauczyć cocker spaniel do drukowanych toalety
2
Zakupu tobą szczeniaka cocker spaniel nie powinna być mniejsza niż 6-8 tygodni. Jeśli oddzielić dziecko od matki zbyt wcześnie, prawdopodobnie będzie często chorować i wzrośnie słaby.
wychowanie szczeniaka spaniel
3
W żadnym wypadku nie wybieraj najmniejszego i щупленького szczeniaka z miotu, nawet jeśli wydaje się on bardziej słodki niż inne. Jest prawdopodobne, że w przyszłości będzie miał problemy nie tylko z rozwojem, ale i zdrowotnych.
obciąć spaniel w mikołajowie
4
Bardzo uważnie przeczytaj wygląd małych dzieci. U zdrowego szczeniaka cocker spaniel powinny być: silne symetrycznie rozwinięte ciało, silne łapy, piękne pazury, miękkie poduszki łap bez zarastania i blizn, czysta skóra bez przebarwień i zarysowań, lśniącą sierść i ciepły miękki brzuszek.
jak obciąć cokera
5
Bardzo dokładnie sprawdź pysk szczeniaka cocker spaniel. Nosek powinien być wilgotny i zimny, powierzchnia uszu – blado-różowe, a oczy – czyste i lśniące bez wydzielin ropnych i pryszczy. Zajrzyj do paszczy dziecku. Jeśli zobaczysz czyste różowe dziąsła i dobrze rozwinięte białe zęby, szczeniak jest zdrowy.
opieka nad różą mini mix
6
Należy zwrócić uwagę na sierść małych dzieci. Do dwóch lat do wieku szczenięta cocker spaniel powinna pojawić się jedwabiście błyszcząca sierść bez проплешин, uszczelnienia i łupieżu, zastępując sobą miękki puszek szczeniąt psów.
7
Obserwuj zachowanie podoba ci szczeniaka cocker spaniel. Dziecko nie musi być straszny, zachować bezpodstawny agresję (gryzienie, nieustannie warczeć i szczerzyć zęby). Szczeniak z opanowana psychice, jak zwykle, spokojnie reaguje na takie bodźce zewnętrzne jak klaszczą w dłonie, pukanie do drzwi, dźwięk spadających na podłogę pęku kluczy.
logo
Kategoria:
Rasy psów

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.