Jak prawidłowo wychować szczeniaka jack russell terrier

Swoją historię to rasa myśliwskich норных psów zaczyna z 1795 roku. Na pewno przed zakupem szczeniaka jack russell terrier, już zapoznali się z cechami tej rasy i wiesz, że to mądry, temperamentu i bardzo aktywne psy, więc nudzić po prostu nie mają. Ale przy takiej aktywności i temperamentu poprawnie wychować jack russell terrier naprawdę konieczne, aby zapewnić bezpieczeństwo swojego zwierzaka.

Jak prawidłowo wychować szczeniaka jack russell terrier

Instrukcja

1
Jak tylko szczeniak pojawi się w domu, nawet jeśli mu nie będzie i dwóch miesięcy, należy natychmiast rozpocząć proces wychowania i nie pozwól mu tego, że nie można będzie zrobić dorosłego psa. Określ mu miejsce do karmienia i wypoczynku. Karmić go w ściśle określonych godzinach i nie trzymaj miskę pełną jedzenia, więcej niż 15 minut. Jeśli nie zjadł – to znaczy, że nie jest głodny. Raz pozwól, do wykonywania poleceń „Miejsce” i „Do mnie”.
szkolenie rottweiler w warunkach domowych
2
Ustaw swoje zasady i od pierwszego dnia bezwzględnie domagać się ich przestrzegania, w przeciwnym razie twój mądry zwierzak może ustawić je dla ciebie. Nie pozwól, szczeniaka „кусочничать” przy twoim stole, reedukacji potem takiego żebrak będzie znacznie trudniej. Zajmuj się z nim komunikować, jest w dużej mierze od tego zależy charakter, inteligencja i zachowanie dorosłego psa. Im więcej czasu będziecie razem, tym lepiej.
jak wychować rottweiler
3
Z Jack Russell terierkiem prostu trzeba długie spacery i gry na świeżym powietrzu. Ale przy tym musi być zawsze na smyczy, jeśli jesteś poza dworu lub innej ogrodzonym terenie. To ogar i może przy okazji uciec, widząc kota lub ptaka. Nawet uwalniając w ogrodzonym podwórku, nie zostawiaj psa bez opieki – норному psu nic nie stoi zrobić podkop i bezpiecznie uciec.
Jak wygląda rottweiler
4
Nie ucz szczeniaka agresji i nie pozwól, nawet w grze, cię ugryźć. Aby mu było o co zatemperować tnące zęby, kup mu zabawki i kości z żył. I zabierzcie z dala wszystkie przewody, aby na podłodze, gdzie biega szczeniak, nie było ich. To samo dotyczy leków i chemikaliów, ponieważ rasa różni się ciekawością.
czym karmić jack russell terrier
5
Pokonać, nawet złożoną gazetę, расселов nie można. Tym сообразительно psu wystarczy surowy ton. Jeśli jest ciężko coś narozrabiał, to ukarać można tylko od razu, jak przyłapano go na miejscu zbrodni. Do tego lekko potrząśnij nią, biorąc za skórki w okolicy kłębu, jak robią matki-suki.
jack russell jak yfpdfnm
logo
Article Categories:
Rasy psów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *