Jak wstawić plik na stronę html

Bardzo często właściciele witryn napotykają się z koniecznością umieścić te lub inne pliki, programy, zdjęcia, pliki multimedialne i inne. Jeśli na witrynie internetowej nie ma specjalnej opcji dodawania plików, w kodzie strony będzie musiał przepisać na nich bezpośrednie linki.

Jak wstawić plik na stronę html

Instrukcja

1
Poprzez panel zarządzania kontem na hostingu dodaj pliki, linki, na które chcesz złożyć. Dla wygody można utworzyć oddzielny folder – na przykład files lub download. Wlać pliki przez FTP, ostatni sposób jest przydatny w przypadku, gdy pliki mają duży rozmiar.
2
Teraz należy wykupić odpowiednie linki, do tego jest specjalny kod html: opis pliku, na Przykład, masz stronę internetową http://мой_сайт.ru i trzeba wkleić link do programu calculator.exe. Sam plik znajduje się pod adresem: http://мой_сайт.ru/downloads/calculator.exe. To jest link, który trzeba umieścić w kodzie strony, będzie mieć postać: Prosty kalkulator Zwrot „Prosty kalkulator” opisuje plik, jest i będzie stanowić ciąg linki.
3
Należy pamiętać, że linki mogą mieć bezwzględne i względne drodze. Na przykład, link do pliku calculator.exe może być sformułowane tak: Prosty kalkulator Jeśli plik programu umieścić w tym samym folderze co strona główna, linia odniesienia może wyglądać jeszcze łatwiejsze: Prosty kalkulator
4
Jeśli plik znajduje się w folderze ze stroną, na której dana link do niego, adres przyjmie postać: Prosty kalkulator W porównaniu z poprzednim rozwiązaniem, zniknął slash. Dokładnie tak samo można wstawiać linki do innych plików, zmieniając w wierszu linki nazwę pliku i jego opis.
5
Jeśli położyć się na zdjęcia, dla zwiedzających może być wygodny taki wariant: można umieścić na stronie miniatury zdjęć w małym rozmiarze, a użytkownik, w razie potrzeby, może otworzyć oryginał zdjęcia, klikając miniaturę. Przy użyciu ścieżek względnych link może wyglądać w następujący sposób:

6
Uważnie sprawdzać, czy podane ścieżki do plików, nie powinno być błędów. Układanie strony z linkami, koniecznie sprawdź je na działanie.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.