Jak dodać stronę do serwisu

Dla doświadczonego użytkownika internetu zazwyczaj nie jest problemem dodanie na stronę nowych stron lub usuwanie które straciły aktualność. Ale w tym przypadku, jeśli strony muszą pracować osoby, nie wymagających w tej sprawie, zmiana ilości stron i ich zawartości może być dla niego nie lada wyzwaniem.

Jak dodać stronę do serwisu

Instrukcja

1
Większość stron na stronach internetowych mają rozszerzenie *.html, *. htm lub *.php. Zobacz, jakie rozszerzenie mają swojej strony internetowej – nową stronę trzeba będzie zrobić tak samo.
2
Aby dodać strony do strony, musisz mieć uprawnienia administratora. Metoda zarządzania stroną zależy od tego, na jakiej stronie się znajduje. Jeśli jest to samodzielny projekt, znajdujący się na płatnym lub darmowym hostingu, to wszelkie prace związane z ustawieniem strony są produkowane z panelu sterowania. Dostęp do panelu – login i hasło – hasło, które otrzymasz podczas rejestracji zasobu.
3
Aby dodać stronę trzeba dowolnego edytora html. Na przykład, Cute Html – jest to prosty i bardzo wygodny edytor z podświetlaniem składni. Uruchom edytor, w otwartym oknie pojawi się formatka przyszłości kodu. Zaznacz wszystkie wiersze i usuń, ci nie są potrzebne.
4
Otwórz panel sterowania stronę witryny, najbardziej podobną do tej, którą chcesz dodać. Skopiuj kod html. Następnie wklej go w oknie edytora i zapisz z wybraną nazwą. Na przykład, jeśli ostatnia strona witryny miała adres w postaci: http://мой_сайт.ru/12.html, zapisz utworzoną stronę jak 13.html.
5
Teraz trzeba zmienić kod i zawartość stworzonej strony w żądany sposób. Wygodniej i szybciej rządzić właśnie skopiowaną stronę z już gotowym szablonem, niż tworzyć nową od podstaw. Pozostaje ci tylko zmienić menu, nawigację i wypełnić stronę stosowne treści. Zacznij od nawigacji: spójrz, dokąd prowadzą linki, powiązane w taki czy inny wciśnięty przycisków lub między pozycjami menu, i podkręcić je w żądany sposób. Wierszów pozostaną nienaruszone, w jakich-to trzeba będzie zmienić nazwę i wstaw żądaną adresy przejścia.
6
Po zmianie nawigacji zapisz stronę osobnym plikiem – na przykład, jak 13.1.html. W każdym takim zmianie zachować stronę z nową nazwą. W przypadku błędu to pozwoli ci wrócić do ostatniej zapisanej stronie i kontynuować pracę.
7
Dostosowując nawigacji przejdź do treści strony. Zwróć uwagę na znaczniki służące do formatowania tekstu. Jeśli musisz po prostu zmienić tekst, delikatnie go usunąć z kodu, pozostawiając tagi. Następnie włóż na miejsce usuniętego tekstu nowy. W każdej chwili możesz zobaczyć wynik swoich działań, klikając w edytorze przycisk przeglądania. Stworzona strona otworzy się w przeglądarce zainstalowanej w systemie domyślnie.
8
Jeśli planujesz umieścić na stronie grafikę, umieść go na stronie internetowej w jednym z folderów, a w linku w kodzie strony podaj ścieżkę do tego pliku. Należy zwrócić uwagę, że podczas przeglądania danej strony w przeglądarce łącza do obrazów nie będą działać, jeśli nie są podłączone do internetu.
9
Po tym, jak strona będzie utworzona, zapisz ją pod właściwym nazwiskiem i rozłożyć za pośrednictwem panelu sterowania na stronie internetowej, w katalogu do innych stron. Na tym praca nie jest jeszcze zakończona – trzeba poprawić te strony, z których będzie wykonywane przejście na nową stronę. A mianowicie, zrobić odpowiednie polecenia, aby przejść do menu.
10
Jeśli strony mają rozszerzenie *.php, to zrobisz tak: w edytorze zachowaj kod jak *.html. Po tym, jak strona będzie utworzona, należy zmienić jego rozszerzenie na *.php i umieścić na stronie internetowej.
11
W tym przypadku, jeśli twoja witryna została utworzona za pomocą bezpłatnej projektant stron internetowych – na przykład takiego, jak Ucoz, dodawanie nowych stron i ich edycja odbywa się poprzez menu z niniejszej strony. Otwórz panel sterowania należy zapoznać się z jej opcji, a znajdziesz wszystkie niezbędne narzędzia. W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy na forum pomocy technicznej używanego serwisu.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.