Jak zrobić baner Vkontakte

Na stronach w sieci społecznej „Vkontakte” dużą popularnością cieszą się reklamy-banery — jak dla reklamy firmy, jak i do informowania użytkowników o swojej grupie-wspólnocie. Zrobić jasny, chwytliwy banner będzie mógł każdy użytkownik „Vkontakte”, korzystając z edytora Photoshop.

Jak zrobić baner Vkontakte

Trzeba

  • – zainstalowany na komputerze program-edytor graficzny Photoshop.

Instrukcja

1
Набросайте szkic przyszłego transparentu na papierze. Uruchom program-edytor Photoshop. W górnym menu kliknij na „Okno”, upewnij się, że napis „Pasek narzędzi” zaznaczone pole wyboru (jeśli nie, kliknij na napis). Następnie skręć upadłego menu, klikając w dowolnym miejscu szarości przestrzeni. Otwórz obraz kombinacji klawiszy Ctrl+O (angielska litera). Naciśnij przycisk C (angielską). Włącza narzędzie do kadrowania.
2
Na pasku pod górnym menu zobaczysz pola dla długości i szerokości, ustaw wymiary banera. Zaznacz wybrany obszar obrazu. Zaznaczenie można przeciągać: przesuń kursor do środka zaznaczenia, przytrzymaj lewy przycisk myszy i przeciągnij na inny obszar obrazu. Aby przyciąć, naciśnij klawisz Enter.
3
Dodaj banner tekstem. Aby to zrobić, kliknij angielskie litery T na klawiaturze. Kliknij dowolne miejsce na banner, wpisz żądany tekst. Przełącz się na inny instrument, aby tekst zachował się drukowane.
4
Dodać obrys: w menu „Edycja” wybierz „Uruchom obrys”, następnie wybierz kolor linii i ustawić jej grubość w pikselach. Jeśli potrzebujesz cień, to najpierw kliknij „Okno” i zaznacz „Warstwy”. Otworzy się panel warstwy, na której jedną warstwę („dalszy plan” lub Background) — przycięty obraz, druga warstwa — tekst.
5
Kliknij prawym przyciskiem myszy na warstwie z tekstem, kliknij w pozycji spadek menu „Opcje mieszania”. W otwartym oknie kliknij na „Cień” (tworzy cień w jedną stronę) lub „blask Zewnętrzny” (tworzy cień na wszystkie strony). W „Zewnętrznym blasku” kliknij na kwadracik z kolorem i wybierz z palety odpowiedni. Zmień tryb mieszania, aby osiągnąć pożądany efekt. Kliknij „Ok”, aby zakończyć.
6
Udekoruj banner dodatkowymi efektami. Zrób kolory jaśniejsze: „Warstwy” > „Nową warstwę dopasowania” > „kolor selektywny” (pobaw się suwakami dla lepszego koloru) lub „barwa/Nasycenie”. W razie potrzeby wyciąć część obrazu, znajdź na pasku narzędzi lasso i kliknij na ikonę prawym przyciskiem myszy.
7
Wybierz magnetyczne lasso. Postaw kropkę tam, gdzie chcesz rozpocząć zaznaczanie, zaznacz kontur. Po zaznaczeniu wszystkich, trzeba wrócić do pierwotnej punkt. Pojawi się kolejny przerywaną. Naciśnij na klawiaturze Ctrl+Shift+I i przyciskiem Del usuń zaznaczoną część. Następnie naciśnij klawisze Ctrl+D. Połączyć wszystkie warstwy w jedną kombinacją Ctrl+Shift+E.
8
Zapisz obraz kombinacji klawiszy Shift+Ctrl+C lub w menu „Plik” > „Zapisz plik jako…”. Z listy formatów wybierz JPEG (*.jpg, *.jpeg, *.jpe), nazwij plik i ustaw jakość 12. Kliknij „Ok”, aby zapisać zmiany. Plik zostanie zapisany w wybranej lokalizacji.
9
Dodaj gotowy baner w sieci „Vkontakte”. Skorzystaj z podpowiedzi wiki układu strony grupy lub społeczności, aby wstawić banner. Zapisz zmiany.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.