Jak zrobić przycisk miga kontrolka

Migający przycisk — element projektowania stron internetowych, który pomaga zrobić stronę jasny i atrakcyjny. Jednak w przypadku tego efektu, należy pomyśleć o wygodzie użytkowników: nie warto nadużywać рябящими „chipy”.

Jak zrobić przycisk miga kontrolka

Instrukcja

1
Jeśli odpowiedni przycisk, przedstawione w postaci zdjęcia-linki i меняющая kolor po najechaniu kursorem myszy, należy ją utworzyć za pomocą tabel i atrybutów onMouseOver i onMouseOut.
Przycisk
2
Zrobić migający przycisk można za pomocą JavaScript. Aby efekt zaczynał działać po najechaniu myszką, a затухал po tym, jak kursor zostanie usunięty, należy użyć następującego kodu:Nagłówek karty arrColor = [„0”, „1”, „2”, „3”, „4”, „5”, „6”, „7”, „8”, „9”, „a”, „b”, „c”, „d”, „e”, „f”]; function mouseOut() { for (i = 0; i < 13; i++) setTimeout ('document.blinkbutton.button.style.background = "#'+arrColor[15-i]+'0'+arrColor[15-i]+'FFF";', i * 50); } function mouseOver() { for (i = 0; i < 15; i++) setTimeout ('document.blinkbutton.button.style.background = "#'+arrColor[i]+'0'+arrColor[i]+'F31";', i * 50); }
3
Jeśli pod ręką jest Adobe Photoshop, zrobić migający efekt można bezpośrednio w edytorze graficznym. W tym celu należy utworzyć nowy plik, a także nowe warstwy, których liczba powinna być równa ilości klatek. Następnie w prawym okienku zaznacz „глазиком” pierwszą warstwę i otwórz z menu Okno wybierz „Animacja”. Na появившейс panelu kliknij przycisk powielania ramki, przestaw „oko” na następną warstwę itp. kliknij Prawym przyciskiem myszy na każdej ramki i ustaw czas. Sprawdź otrzymany wynik, w razie potrzeby modyfikować i zapisz w formacie GIF („Save for Web”).
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.