Jak wstawić film do aparatu

Mimo, że dziś foliowe aparaty cyfrowe prawie całkowicie wyparte różnymi aparatami cyfrowymi – od amatorskich do profesjonalnych, do tej pory niektórzy fotografowie są fanami i wyznawcami film zdjęcia i jej wartości artystycznej. Często znacznie większą popularnością wśród fotografów cieszą się nawet nie nowoczesne foliowe, aparaty fotograficzne, a stare radzieckie, posiadające szereg funkcji, niedostępnych w nowoczesnej technologii. W przeciwieństwie do aparatów cyfrowych, w foliowe należy regularnie instalować nową folię. O tym, jak to zrobić, dowiesz się w tym artykule.

Jak wstawić film do aparatu

Instrukcja

1
Folia do aparatu składa się z bezpośrednio najniższej folii i tworzywa sztucznego cewki, na którą jest nawinięta, i która służy powłoką ochronną.
2
Otwórz pokrywę aparatu i weź plastikową szpulkę-odbiornik, na który będziesz skończyć film z rdzeniem cewki.
3
Odłączyć zasilanie uchwyty na górnej odbiornika, a następnie weź recepcji cewkę w jedną rękę i cewkę z folią – w drugą.
4
Wyciągnij z cewki niewielki teren pusty ochronnej folii lub papieru, a nieco ugiąć koniec, włóż go w specjalną szczelinę w gilzy. Przekręć kilka razy recepcji cewkę, aby zrobić dwa-trzy мотка przygotowawczej folii lub papieru.
5
Po tym cewkę z folią ustaw dolny odbiornik aparatu, a biuro cewkę, na której film jest ustalona kilkoma zwojami, ustaw górny odbiornik i zatrzasnąć zatrzaski. Upewnij się, że pasek folii lub papieru była mocno nie za słabo, nie za mocno. Musi ona dokładnie leżeć na przestrzeni między odbiornikami.
6
Zamknij pokrywę aparatu i trochę przewinąć taśmę za pomocą odpowiedniego przycisku przewijania, aby w okienku pojawiły się numery klatek. Po tym można zacząć fotografować, перематывая folię dla każdej klatki na jedną klatkę do przodu.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.