Jak włączyć telefon Nokia bez przycisku zasilania

Uznany na całym świecie producent telefonów komórkowych Nokia pewnie gwarantuje klientom niezawodność, wysoka jakość i piękny styl. Jednak słabe miejsca są i telefonów tej marki.

Jak włączyć telefon Nokia bez przycisku zasilania

Trzeba

  • – igła;
  • – cienki śrubokręt;
  • – lutownica z cienkim trzonkiem.

Instrukcja

1
Telefon Nokia włącza się za pomocą małego przycisku zasilania w górnej części obudowy, która czasami się psuje, pada, jest zmuszony, po prostu przestaje działać. W konsekwencji pojawia się kolejny kłopot – telefon włączyć niemożliwe. Można jednak spróbować zrobić bez przycisku.
2
Przy naciskaniu na przycisk znajdujący się w dobrym stanie, na płytce wewnątrz obudowy telefonu zwarte dwie pary styków, które zapewniają jego włączanie/wyłączanie. W konsekwencji, należy zewrzeć te styki w jakikolwiek sposób bez pomocy przycisku.
3
Jeśli przycisk продавлена, to spróbuj wyjąć ją z gniazda za pomocą cienkiego pęsety lub innego ostrego przedmiotu. Zajrzyj do środka obudowy. Zobaczysz dwie pary styków. Zewrzeć dwa dowolne kontaktu, po jednym z każdej pary, za pomocą igły, spinacze lub przewody. Postaraj się zrobić to ostrożnie, aby nie uszkodzić inne, znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie kontakty. Po tym jak telefon się włączył, więcej go nie odłączaj i nie wolno dopuścić do całkowitego rozładowania akumulatora.
4
Jeśli zacięty przycisk wysuń z gniazda nie można, spróbuj za pomocą cienkich wkrętaków otworzyć obudowę telefonu. Unieś panel i вытряхните zacięty przycisk. Lutowania ją do kontaktów. Do pracy należy używać lutownicy z cienką końcówką. Aby uniknąć uszkodzenia telefonu nie przegrzewać kontakty. Zamknij obudowę, umieścić śruby na swoje miejsce.
5
W przypadku, gdy przycisk zostanie zagubiona lub przylutować jej nie można, weź dwa cienkie przewody o długości około 10 cm Lutowania ich do styków na płycie głównej i wyprowadzić na zewnątrz obudowy przez gniazdo, w którym wcześniej przylegała przycisk. Aby włączyć telefonu po prostu podłącz końcówki przewodów.
6
Jeśli próbuje włączyć telefon sam spełzły na niczym, skontaktuj się ze specjalistą.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.