Jak włączyć skalowanie nVidia

Skalowanie obrazu w panelu kontrolnym NVIDIA sterownik może być konieczne w przypadku korzystania z uprawnień, które różnią się od standardowych, na przykład 800×600. Procedura ta nie wymaga specjalnego szkolenia lub pozyskania dodatkowego oprogramowania.

Jak włączyć skalowanie nVidia

Trzeba

  • – komputer z kartą graficzną NVIDIA;
  • – SYSTEM Windows z zainstalowanymi sterownikami NVIDIA i apletu panelu sterowania;

Instrukcja

1
Wejdź w „Panel sterowania NVIDIA” i rozwiń menu „Wyświetlacz” górnej serwisowej panelu okna aplikacji. Wprowadź polecenie „Zmiana rozdzielczości” w katalogu w lewej części okna i użyj jednej z możliwych opcji skalowania.
2
Wybierz polecenie „Skalowanie NVIDIA” dla interpolacji obrazu sterownik do momentu wysłania zdjęcia w monitor. Ta opcja jest najbardziej odpowiedni dla starszych wersji płaskich monitorów. Należy zwrócić uwagę na to, że korzystanie z tego trybu skalowania znacznie zwiększa obciążenie systemu i prowadzi do spowolnienia pracy klawiatury i myszy.
3
Użyj opcji „Skalowanie NVIDIA w ustalonym formacie obrazu”, aby zapisać istniejących współczynników proporcji obrazu podczas wykonywania interpolacji obrazu sterownikiem. To może być istotne dla monitorów wielkoformatowych przy próbach pełnoekranowego korzystania z aplikacji pracujących w stosunku 4:3. W zasadzie, ten problem dotyczy starszych wersji różnych gier.
4
Domyślnie zalecaną opcją jest „Korzystać z wbudowanych możliwości skalowania ekranu”, ponieważ w tym trybie interpolacji stosowane wbudowany skaler w samym monitorze. W większości przypadków radzi sobie z tym zadaniem lepiej sterownika.
5
W komputerach istnieje również funkcja „Bez skalowania” umożliwiający wyświetlanie istniejący obraz w środku ekranu. Przy tym wykorzystywane są tylko aktywne piksele, i pojawia się czarne obramowanie wokół obrazu.
6
Sprzętem w sposób włączyć funkcję skalowania obrazu może służyć jako rodzaj команды:rundll1132.exe NvCpl.dll,dtcfg setscaling 1 DA xb drużynowej procesorze Windows, gdzie parametr x może mieć wartości:- 1 – dla interpolacji obrazu wyświetlaczem;- 2 – dla powiększenia sterownikiem;- 3 – aby wyłączyć interpolacji obrazu;- 5 – dla powiększenia sterownikiem, zachowując proporcje zdjęcia.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.