Jak włączyć jądra w bios

Sam proces włączania dodatkowego jądra w BIOS sprowadza się do ustawienia pola na pole Enabled odpowiedniej sekcji. Podstawową trudność stanowią określenie możliwości wykonania operacji odblokowania procesora i poszukiwania odpowiedniej sekcji.

Jak włączyć jądra w bios

Instrukcja

1
Upewnij się, że płyta główna komputer spełnia wszystkie wymagania, aby włączyć dodatkowe jądra i pamiętaj, że wybrana procedura może doprowadzić do naruszenia prawidłowego działania systemu.
2
Nie zapomnij, aby ponownie uruchomić system komputerowy po zakończeniu operacji odblokowania dodatkowego rdzenia i przetestować ją na funkcjonalność.
3
Asus: – alpy mosty AMD SB750 i 710 – przejdź na kartę Zaawansowane i wybierz opcję CPU Configuration (konfiguracja), wybierz opcję Enabled w wierszu Advanced Clock Calibration i powtórz to samo działanie w wyświetlonym polu Unleashing Mode;- chipset nVidia – przejdź do zakładki Advanced i skorzystaj z sekcją JumperFree Configurarion, zaznacz чекбокс w polu NVIDIA Core Callibration, aby wykonać żądane działanie;- płyty główne, obsługujących funkcję Asus Core Unlocker – przejdź do zakładki Advanced i skorzystaj z opcji CPU Core Activation wraz z Asus Core Unlocker.
4
Dla MSI:- alpy mosty AMD SB750 i 710 – rozwiń Cell Menu i użyj pola wyboru w polu Advanced Clock Calibration, powtórz to samo działanie w wierszu Unlock CPU Core;- chipset nVidia – rozwiń Cell Menu i przejdź do sekcji NVIDIA Core Calibration;- płyty główne obsługujące funkcję MSI’s Unlock CPU Core – rozwiń Cell Menu i użyj polecenia Unlock CPU Core.
5
Dla AsRock:- alpy mosty AMD SB750 i 710 – przejdź do zakładki Zaawansowane i wprowadź polecenie Advanced Clock Calibration (możliwe opcje: otwórz menu OS Tweaker i wybrać to samo polecenie), cache L3 jest sterowany w dziale L3 Cache Allocation;- chipset nVidia z obsługą funkcji NCC – przejdź na kartę Zaawansowane i wybierz opcję NVIDIA Core Callibration dokonać włączanie dodatkowego trucizny w wierszu Active Core Setup;- płyty główne obsługujące funkcję UCC – rozwiń menu OS Tweaker i przejdź do sekcji ASRock UCC, włącz dodatkowy rdzeń w wierszu CPU Active Core Control.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.