Jak włączyć Nokia w tryb gotowości

Telefon od dowolnego producenta, w tym Nokia, jeśli jest on włączony, może być w czasie rozmowy telefonicznej lub w trybie gotowości. Aby przełączyć go w tryb gotowości, trzeba go po prostu włączyć lub zakończyć wszystkie aktualne rozmowy. U większości modeli Nokia sygnalizacji przy przejściu w tryb gotowości, naciśnij klawisz odbicia.

Jak włączyć Nokia w tryb gotowości

Instrukcja

1
Naciśnij i przytrzymaj klawisz (druga od góry w prawej części klawiatury, z obrazem czerwonej słuchawki) odbicia, dopóki nie zaświeci się wyświetlacz, gdy telefon jest wyłączony. Jeśli urządzenie jest rozładowana lub jest uszkodzony, żadnej reakcji z jego strony na to działanie nie następuje. Przy słabej baterii trzeba będzie podłączyć telefon do gniazdka i poczekać, aż się w niej znajdzie się tam choć trochę energii, po czym powtórzyć operację. Jeśli telefon jest uszkodzony, należy oddać go do naprawy.
2
Jeśli przyczyną wyłączania telefonu Nokia stał się pełne rozładowanie baterii i urządzenie znajduje się na ładowaniu, na ekranie może pojawić się tylko wskaźnik, pokazujący, że telefon jest w trakcie ładowania. Naciśnij klawisz odbicia ponownie, przytrzymaj kilka sekund, aż wskaźnik zniknie. Następnie ponownie naciśnij i przytrzymaj, dopóki nie zaświeci się wyświetlacz.
3
Wprowadź kod pin na życzenie urządzenia i naciśnij klawisz potwierdzenia wyboru – górny po lewej stronie. Jeśli kod pin jest poprawny, na ekranie pojawi się komunikat, że kod został przyjęty, a następnie wygaszacz ekranu Nokia, po czym telefon się włączy i działa w trybie gotowości. Jeśli zrezygnowano z ochrony pin-kodem lub ona początkowo nie został zainstalowany, telefon się włączy raz.
4
Ukończ wszystkie aktualne połączenia, aby przejść z trybu rozmowy w tryb gotowości. Aby to zrobić, naciśnij klawisz odbicia, oznaczony czerwoną słuchawką i znajdujący się w prawej górnej części klawiatury. Jeśli masz w pracy kilka połączeń, uzupełnia nie tylko aktualny, ale i wszystkie utrzymywane za pomocą klawiszy odbicia. Po tym telefon przejdzie w tryb gotowości, a będziesz w stanie podjąć wyzwanie, jeśli ktoś zdobędzie swój pokój, budzą kontaktu lub skorzystać z dodatkowych opcji: wyślij lub odbierz sms (brać ich telefon będzie w trybie rozmowy), skorzystać z wbudowanego radia, zrobić zdjęcie lub nagranie wideo, korzystać organizator, książkę telefoniczną, różne aplikacje, gry itp.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.