Jak wejść w BIOS w Asus

ASUS – tajwański producent sprzętu komputerowego, części i laptopów. Co najmniej jedna czwarta wszystkich komputerów na świecie zebrane na podstawie płyt głównych tej firmy. Obecnie producent wyposaża swoje karty różnymi wersjami BIOS-u. W związku z tym istnieje kilka sposobów, aby wyjść w BIOS w Asus.

Jak wejść w BIOS w Asus

Instrukcja

1
Najprostszy przypadek — gdy trzeba wyjść w systemie BIOS komputera. Włącz komputer i naciśnij przycisk DEL kilka razy, jak tylko zaświeci się ekran. Na współczesnych płytach głównych ASUS najbardziej często używany klawisz wejścia w ustawienia systemowe — to DEL.
2
Jeśli komputer był włączony, należy go ponownie uruchomić. Również kliknij przycisk uruchom ponownie, jeśli już zobaczyli logo Windows. Czasami komputer tak szybko się ładuje, że trudno złapać odpowiedni moment i wejść w BIOS. Należy pamiętać, że BIOS to podstawowy system dokończ i danych wyjściowych. Czyli po naciśnięciu przycisku zasilania, od razu zaczyna się badanie składników i ich praca po uruchomieniu systemu.
3
Kliknij przycisk F10 lub F12 podczas uruchamiania KOMPUTERA, jeśli masz stary komputer (płyta główna).
4
Aby wyjść w BIOS w ASUS-laptopie lub netbooku, naciśnij klawisz F2 po włączeniu zasilania. U tych urządzeń bios zwykle trudniejsze i może ładować się szybciej, niż u zwykłego PC. Oprogramowanie komputera przenośnego często zawiera zaawansowane ustawienia zabezpieczeń, sterowania touchpad, czyli zamiennik myszy, a także dodatkowe system operacyjny z „instant pobraniem”. Zdecydowana większość modeli, znanych do dziś używają właśnie F2, aby uzyskać dostęp do ustawień systemu komputera.
5
W bardzo rzadkich przypadkach stosowana jest kombinacja klawiszy. Jeśli po naciśnięciu F2 nie mogli wyjść w BIOS-ie, zapewne masz właśnie taki przypadek. Wtedy od razu po włączeniu naciśnij przycisk Ctrl i nie puszczając go, kilka razy naciśnij klawisz F2. Pamiętaj o tym, że ekran z propozycją kliknąć i wejść w BIOS może zapinać bardzo szybko, dlatego spróbuj kilka razy nacisnąć klawisz podczas uruchamiania komputera lub laptopa.
6
Jeśli masz nowy laptop lub komputer i jeszcze nie jest zainstalowany system operacyjny, ale nie możesz wyjść w BIOS, naciskając Del, F2 lub Ctrl+F2, to może pomóc wymiana klawiatury. Podłącz zewnętrzną klawiaturę i ponownie spróbuj powyższe opcje.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.