Jak sprawdzić IP na podstawie nazwy komputera

Każdy komputer, a dokładniej, jego zasilacz, ma określony adres IP, który jest przypisany mu przy wyjściu do internetu. Dowiedz się IP jest dość trudne, zwykle nie jest możliwe, na przykład, podczas korzystania z файерволлов.

Jak sprawdzić IP na podstawie nazwy komputera

Trzeba

  • – umiejętności pracy z konsolą.

Instrukcja

1
Otwórz wiersz polecenia na komputerze w celu uzyskania adresu IP interesującego cię komputera w sieci lokalnej. W menu „Start” znajdź narzędzie „Uruchom” (dla systemu Windows XP dla systemów operacyjnych Vista i Seven prostu użyj pola wyszukiwania).
2
Zapisz cmd i naciśnij klawisz Enter, powinno pojawić się wielkie czarne okno, w które należy wpisać polecenie ping, a po spacji napisać dokładną nazwę komputera. Zadanie może być skomplikowane, jeśli użytkownik interesującego cię komputera korzysta файерволлом, tutaj warto spróbować kilka razy powtórzyć procedurę.
3
Należy zwrócić uwagę na specjalne programy, które automatyzują uzyskiwanie adresu IP na nazwę komputera. Należy zachować szczególną ostrożność w ich stosowaniu, ponieważ wielu z nich, mając od ciebie pozwolenie korzystania z internetu, mogą zaszkodzić systemu i plików użytkowników komputerów.
4
W przypadku korzystania z adresów IP w celu wyjaśnienia nazwy komputera należy zwrócić uwagę, że ta akcja może być także komplikuje zainstalowanymi файерволлами, i, jeśli znając nazwę komputera, adres uzyskać po prostu, kilka razy wysłanie ping, tutaj wszystko jest o wiele trudniejsze.
5
Po tym, jak dowie się informacje o adresie IP komputera, przejdź do ustalenia tożsamości jego właściciela, jeśli jest to konieczne. Skorzystaj specjalnymi serwerami w celu uzyskania informacji o użytkowniku na adres komputera w sieci, np. http://www.whoisinform.ru/, http://iontail.com/?p=utils lub http://www.all-nettools.com/. Wpisz w odpowiednią formę znany ci adres ip, po czym wybierz odpowiedni typ kwerendy. Następnie naciśnij klawisz Enter. Dalej, sprawdź nazwę właściciela, skontaktuj się z jego dostawcą.
Porada
Rzadziej korzystaj wątpliwych programów, żądających połączenia z dostęp do internetu.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.