Jak uszyć kowbojski kapelusz

Kowbojski kapelusz już od wielu lat jest uosobieniem męskości воинственых zdobywców. Jednak coraz częściej ten atrybut jest używany nowoczesne i kobietami, mody na całym świecie do tworzenia obrazu w stylu Dzikiego Zachodu. Dodatkowe urok tej czapki polega na tym, że można ją uszyć własnoręcznie.

Jak uszyć kowbojski kapelusz

Trzeba

  • – materiał do góry (filc, skóra lub filc);
  • – materiał na podszewce;
  • – sztywny karton;
  • – klej;
  • – nici;
  • – igła;

Instrukcja

1
Wybierz materiał do produkcji kapeluszy. Tradycyjnie do szycia tego nakrycia głowy, używa się skóry lub filcu. Podstawa kapelusze będzie wykonany z tektury, więc zaopatrz się w tkaniny na podszewce. To może być jedwab, bawełna lub len. Wybierz się na swój smak, ale staraj się nie naruszać ogólnej kolorów.
2
Przygotowanie wykroju. Zmierz obwód głowy. Na sztywnym kartonie narysuj denko kapelusza o średnicy równej uzyskanego wyniku. Zrób podstawę dla тульи (boki czapki). Narysuj 2 prostokąta o szerokości 13 cm i długości 27 cm Teraz przygotuj wzór dla pól. Narysuj okrąg o średnicy 30 cm, w środku narysuj koło o rozmiarze równym denka czapki. Wewnętrzna część obrazu trzeba wyciąć. Przygotowując szablony, подрисовывайте na krawędziach prostokąty o wysokości 1 cm Są potrzebne do łatwego połączenia elementów. Przyszyć do krawędzi denka i pól drutu, który pomoże nadać kapeluszu odpowiednią formę.
3
Na podstawie otrzymanych szablonów wyciąć tkaniny na tapicerkę i wykładziny kapelusze. Nie zapomnij zostawić na krawędziach części 1 cm na szew. Sew na przemian części podszewki i góry między sobą, pozostawiając jedną wolną stronę aby wstawić kartonowy szablon do środka. Następnie выворачивайте szyta element na przedniej stronie, umieść w środku uszczelkę z tektury i delikatnie zamykamy ją odkryty krawędzi. Połącz wszystkie części od wewnętrznej strony kapelusze. Aby spoiny między koronowany na pola i nie przetarł czoło, обшейте ten odcinek plecionki lub paskiem miękkiej tkaniny. Trochę прогните dno i pola kapelusze wewnątrz, w tym ci pomoże пришитая drut.
4
Udekoruj kapelusz. Do tego uszyć podstawowe zewnętrzne szwy kapelusze większych szwów. Na dolnej krawędzi тульи można założyć pasek skórzany lub ozdobną taśmę. Jeśli robisz kapelusz do nowego roku wakacje, wykonaj ją z czerwonego materiału i обточите białym futerkiem. Kapelusz, uszyte dla glamour kombinezonu, można obłożyć kilkoma rzędami cekinami na dolnej krawędzi тульи.
logo
Article Categories:
Rękodzieło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *