Jak usunąć nieszczelność układu chłodzenia

Jeśli płyn chłodzący szybko ubywa ze zbiornika wyrównawczego, zajrzyj pod auto po nocnym postoju. Być może znajdą się ślady (krople, łużyc przeciwzamrożeniowego), w których położenie można ustalić, w którym miejscu roztwory wynika z układu chłodzenia. To właśnie tam i wymagane przywrócenie szczelności.

Jak usunąć nieszczelność układu chłodzenia

Trzeba

  • Suchy proszek gorczycy, polimerowy uszczelniacz specjalny lutownica, spoiwo lutownicze, „spawanie na zimno”, zestaw przewodów i opasek, chłodnica i w razie potrzeby inne części układu chłodzenia do wymiany.

Instrukcja

1
Dokładnie określić lokalizację przebiegu przeciw zamarzaniu. Gdy ciecz płynie w okolicy połączeń przewodów i chłodnicy, dokręcić zaciski.
2
Jeśli pęknięcia pojawiły się na różnych elementach układu chłodzenia i trzeba jechać, a serwis daleko, do czasu zalegania skorzystaj starego przepisu. Zmieszaj odrobinę proszku gorczycy w тосоле i wlać mieszaninę w zbiorniczku wyrównawczym lub chłodnicy. Musztarda zmniejszy lub nawet w ogóle залепит małe wycieku. Po podróży należy dokładnie przepłukać układ chłodzenia, aby musztarda nie zamknęła luzy rurek chłodnicy i pieca.
3
Użyj zamiast musztardy nowoczesne polimerowe uszczelniacze. Nie zapomnij: są one przeznaczone do szybkiej naprawy w drodze, a nie dla profilaktyki. Bo czasami zwężają się te fragmenty, które nie muszą pokrywać się i tworzą nalot na wewnętrznych powierzchniach elementów układu chłodzenia. Wlać полимеризующееся narzędzie do chłodnicy lub zbiornika z płynem chłodzącym. Rozgrzej silnik. Po pewnym czasie rozgrzany klej pod wpływem powietrza tworzy szczelną folii polimerowej w rejonie wycieku, jeśli rozmiar otworu nie więcej niż 1,5-2 m. mm. To małe pęknięcia, dziury, rozwarstwienia spawanych ze sobą części, złączy, uszczelek, przyłączy, uszczelnień.
4
W przypadku dużych wad naprawy części systemu chłodzenia. Spuścić ciecz chłodzącą i usunąć uszkodzone części. W miedzianym radiatorze запаяйте dziury specjalną lutownicą z dużą pojemność cieplną, aby jego mocy wystarczającej do stopienia lutu i ogrzać powierzchnię. Do aluminiowego radiatora użyj „zimnej spawanie” – odporne uszczelniacze-kleje, w strukturze podobne do gliny. Замажьте klejem szczelinę. Daj mu twardnieje i uporać się przed dalszą eksploatacją chłodnicy. Rób wszystko dokładnie, z zachowaniem technologii, aby chłodnica trzymał ciśnienie robocze.
5
Przy pierwszej okazji wymień stracił szczelność części na nowe. Zmień popękane węże, umieścić wysokiej jakości opaski na разболтавшиеся połączenia, należy zainstalować nową chłodnicę i w razie potrzeby wszystkie pozostałe elementy: pompa układu chłodzenia, kranik ogrzewania itp.
Należy zwrócić uwagę
Kontroluj poziom płynu chłodzącego w zbiorniku urządzenia extender. Nie wolno dopuścić do jego spadku poniżej wartości minimalnej. Подливайте roztwory przed każdą jazdą, aby nie dać silnik przegrzać i poważnie się złamać.

logo
Article Categories:
Naprawa i serwis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *