Jak usunąć zbiornik spryskiwaczy

Zbiorniczek spryskiwaczy jest jednym z najważniejszych ogniw w układzie chłodzenia samochodu. Bardzo często ulega awarii i wymaga wymiany. Poruszać się samochodem z uszkodzonym zbiornikiem spryskiwaczy bardzo niebezpieczne, dlatego każdy kierowca powinien znać procedurę wymiany.

Jak usunąć zbiornik spryskiwaczy

Trzeba

  • – szczypce;
  • – nowe hamulców;
  • – nowy zbiorniczek spryskiwaczy;
  • – klucze;
  • – wkrętaki;
  • – rękawice bawełniane.

Instrukcja

1
Umieścić swój samochód na płaskiej powierzchni. Idealny podkład lub dół, tak jak w tym przypadku będzie dostęp nie tylko do góry, ale i do dolnej części w komorze silnika.
2
Otwórz maskę i znajdź zbiornik spryskiwaczy. Zazwyczaj ma niebieską pokrywę. Jednak nie u wszystkich samochodów istnieje możliwość zdemontować zbiornik przez maskę. Na przykład, w samochodzie Daewoo Nexia zbiornik płynu do spryskiwaczy znajduje się pod przednim skrzydłem samochodu. Zbiornik przebrany błotnika. W tym przypadku trzeba zdjąć koło i błotnik, aby uzyskać pełny dostęp do zbiornika.
3
Zapoznać się z instrukcją obsługi samochodu. W nim powinno być lokalizacja zbiornika spryskiwaczy. Jeśli niezbędnych informacji w instrukcji nie znajdziesz, skontaktuj się z forum na temat danego modelu samochodu. Tam na pewno znajdziesz wyczerpujące informacje.
4
Odkręć śruby i nakrętki mocujące obudowę zbiornika do nadwozia samochodu. Nie szarpie mocno wolnego zbiornik, tak jak go trzymają przewody elektryczne pompy, a także cieniutkie wężyki. Węże należy odłączyć, odkrywając hamulców, trzymające je. Jeśli hamulców jednorazowe, należy kupić nowe. Jeśli w zbiorniku wylana woda, to można śmiało odłączyć węże. Jeśli masz wylana ciecz chłodząca, to spróbuj podstawić pod zbiornik jakąś pojemność, aby szkodliwy skład nie trafił na ziemię. Znajdź klocek przewodów od pompy i zdjąć ją. Wyjąć zbiornik.
5
Instalację zbiornika należy wykonywać w odwrotnej kolejności. Po pełnej instalacji wlać płyn do czyszczenia szyb do maksymalnego poziomu. Należy pamiętać, że zacieki obok zbiornikiem nie zawsze świadczą o jego awarii. Płynąć mogą poluzowane przewody. Staraj się nie podróżować z pustym zbiornikiem, aby zła pogoda nie złapać z zaskoczenia.
Porada
W żadnym przypadku nie należy włączać spryskiwacze szyb, aż do zbiornika nie będzie zalewany woda lub płyn do spryskiwaczy!

logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.